Zhruba dvom tisícom civilých áut sa podarilo odísť z obkľúčeného Mariupoľa
Mestská rada ukrajinského mesta Mariupoľ informovala, že zhruba dvom tisícom civilných áut sa podarilo odísť z obkľúčeného prístavného mesta prostredníctvom humanitárneho koridoru, ktorý vedie na západ.
Vedenie mesta uviedlo, že ďalších dvetisíc áut v meste čaká na odchod po tejto ceste, ktorá vedie do viac ako 260 kilometrov vzdialeného ukrajinského mesta Záporožie. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko prostredníctvom sociálnych médií oznámil, že koridor bude otvorený od utorka 20:00 do štvrtka 7:00.
Mestská rada Mariupoľa vodičom odporúča, aby noc radšej prečkali popri ceste, ak do večera ešte nebudú v blízkosti Záporožia. V súvislosti s počtom áut, ktoré z Mariupoľa odišli cez humanitárny koridor, nie je jasné, či zahŕňa len vozidlá, ktoré odišli v utorok alebo aj 160 áut, ktoré mesto opustili v pondelok.
Zdroj: (SITA, ab;dm)
Odporúčané články
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.
Michalovce sa stali súčasťou novozaloženej iniciatívy zameranej na prehlbovanie vzťahov medzi Slovenskom a Českou republikou. Podujatie, ktoré má posilniť bratské väzby medzi oboma národmi, sa koná od 28. októbra do 3. novembra.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.