Žiaci zo ZŠ Bernoláková vyrobili záchranným zložkám pohľadnice (FOTO)
Záchranné zložky v Košiciach dostali prekvapenie. Žiaci prvého stupňa ZŠ Bernolákovej im totiž vyrobili vianočné pohľadnice, aby im spríjemnili sviatky a zároveň sa im poďakovali za ich službu.
Pozdravy boli venované košickým hasičom, policajtom, záchrannej službe a tiež pracovníkom mobilných odberových miest. Na kresbách nechýbali vianočné stromčeky, snehuliaci či Santa Claus na saniach.
Pohľadnice sa k záchranným zložkám dostali osobne vďaka pani učiteľke. “Snažím sa aj za dnešných sťažených podmienok svojich žiakov učiť, na čom ozaj záleží. Vy robíte to isté, robíte to, čo je podstatné,” vysvetlila toto gesto učiteľka detí. K osobnému obdarúvaniu sa však pripojili aj staršie deti.

Okresné riaditeľstvo PZ je už ozdobené detskými pohľadnicami. Za milé gesto sa rozhodli žiakom odvďačiť. Poslali im samolepky, pexeso a ďalšie drobnosti, ktoré malých umelcov určite potešili.
>>> POHĽADNICE NÁJDETE V GALÉRII. <<<

zdroj: FB/Polícia SR – Košický kraj 
zdroj: zsberke.sk 
zdroj: FB/Polícia SR – Košický kraj 
zdroj: zsberke.sk 
zdroj: FB/Polícia SR – Košický kraj 
zdroj: FB/Polícia SR – Košický kraj 
zdroj: zsberke.sk 
zdroj: FB/Polícia SR – Košický kraj 
zdroj: FB/Polícia SR – Košický kraj 
zdroj: zsberke.sk
Zdroj: (zsberke.sk, Polícia SR – Košický kraj, DK)
Galéria
Odporúčané články
Dobrovoľnícke podujatie „Príbehy evanjelického cintorína – ožívajúca záhrada pamäte“ bolo zaradené medzi tri najinšpiratívnejšie podujatia Slovenska za rok 2024.
Na jeho vznik upozornila mestská časť (MČ) na sociálnej sieti s tým, že združenie má aj podporu vedenia MČ. „Cieľom bude budovať bezpečnejšie sídlisko a byť očami a ušami pre obe policajné zložky. Aby sa naše deti, naši seniori, ale aj všetci obyvatelia cítili bezpečnejšie a budovali si všetci väčšiu úctu k našej MČ a k sebe navzájom,“ uviedla mestská časť.
V meste už cítiť sviatočnú atmosféru nielen na trhoch pri vysvietenom stromčeku, ale atmosféru dopĺňa aj výzdoba Hlavnej ulice. Z našej prvej vianočnej ankety vysvitlo, že Košičania sú štedrí a plánujú minúť na dary pre príbuzných pomerne vysoké čiastky. Preto sme sa v ďalšej ankete pýtali, či už majú pripravené vianočné darčeky, alebo ich kupujú na poslednú chvíľu.












