Žiarlivej Anne sa prenasledovanie nevyplatilo
Poriadny problém narobila pravdepodobne žiarlivosť 27-ročnej Košičanke Anne. Dokonca ju dostala až do policajnej cely a nie je vylúčené, že nakoniec pôjde aj za mreže.
Podľa informácií od polície totiž Anna pol roka, od septembra 2014 až do tohtoročného februára, nedala pokoj 37-ročnému Košičanovi a jeho 22-ročnej priateľke.
“Osobne a opakovane ich proti ich vôli kontaktovala. Okrem sledovania dlhodobo a opakovane vyhľadávala ich bezprostrednú blízkosť na rôznych miestach najmä v okolí ich pracoviska a v mieste ich trvalého bydliska a prenasledovala ich. Takto vzbudzovala dôvodnú obavu o ich život a zdravie a podstatnou mierou dlhodobo zhoršila kvalitu ich života,” povedal nám košický policajný hovorca Alexander Szabó.
Dvojicu nakoniec obťažovanie Anny dopálilo a oznámili to polícii. Tá oznámenie preverila a začala konať. “Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície ženu obvinil z prečinu nebezpečného prenasledovania. V prípade dokázania viny pred súdom jej hrozí až ročné väzenie,” dodal Szabó.
Foto: TASR
Odporúčané články
V Košiciach sa začne ďalšia etapa modernizácie zastávok verejnej dopravy. Od pondelka 4. mája 2026 od 8:00 sa rozbehli práce na zastávke Palackého v smere do centra.
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) dokončila opravu cesty prvej triedy medzi Košicami a mestskou časťou Pereš v smere na Rožňavu s takmer týždňovým predstihom. Počas najbližších dní budú diaľničiari presúvať dočasné dopravné značenie a stroje.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
