Zosobášiť sa možno aj počas zákazu vychádzania
Zákaz vychádzania, ktorý na Slovensku platí do 1. novembra, sa nevzťahuje na cestu na uzavretie manželstva a cestu späť. Vyplýva to z vládneho uznesenia, ktorým sa rozšírili opatrenia v rámci núdzového stavu. Sobáše sa tak môžu konať.
V bratislavskom Starom Meste bol na tento týždeň naplánovaný pôvodne jeden sobášny obrad, budúci manželia ho však preložili. Najbližšie tak majú sobáš v mestskej časti naplánovaný na 7. novembra, priblížil jej hovorca Matej Števove.
Sobáše nie sú hlásené tento týždeň ani v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. „Až 6. novembra,“ spresnil hovorca karloveskej samosprávy Branislav Heldes.
[ad][/ad]Na Terase sa bude sobášiť v stredu
V najväčšej košickej mestskej časti Západ majú naplánovaný sobáš na stredu 28. októbra. „Bude sa konať za prítomnosti snúbencov a svedkov. Dňa 24. 10. sa mali konať dva sobáše, tie však boli snúbencami zrušené. Najbližšie plánované sobáše máme až 14. novembra,“ povedal starosta Marcel Vrchota.
V meste Pezinok je najbližší sobáš naplánovaný na 7. novembra. Do konca novembra už záujem o sobáš mestský úrad neeviduje.
„Ľudia si sami začali odhlasovať sobáše. Jedine tí, čo už tri- či štyrikrát presúvali, to už nechceli meniť,“ uviedol primátor Pezinka Igor Hianik.
Od 17. októbra realizujú obrady v Pezinku v interiéri. „Tam je spolu s nami šesť osôb,“ podotkol primátor.
[ad2][/ad2](TASR)
Odporúčané články
Mesto Košice pokračuje v rekonštrukcii autobusových zastávok. Ako avizovalo na sociálnej sieti, v tejto súvislosti budú zastávky Poliklinika KVP a Miestny úrad KVP v smere na Starozagorskú od pondelkového rána uzavreté.
Národné olympijské centrum plaveckých športov v Košiciach a úsek rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna sa stali hlavnými víťazmi 31. ročníka celoslovenskej súťaže Stavba roka 2025. Aktuálny ročník potvrdil silné zastúpenie a kvalitu projektov v regiónoch, pričom viacero prestížnych ocenení smeruje na východné Slovensko.
Medzinárodné letecké dni (MLD) SIAF 2026 plánované na 5. a 6. septembra sa na letisku Košice neuskutočnia. Informovali o tom v stredu organizátori s tým, že košické letisko odvolalo svoj súhlas s usporiadaním podujatia z bezpečnostných dôvodov.