Zrekonštruovaná hasičská zbrojnica v Trebišove poslúži dobrovoľným hasičom (foto)

Mesto Trebišov nedávno zrekonštruovalo hasičskú zbrojnicu, ktorá bude slúžiť miestnym dobrovoľným hasičom. Hovorkyňa miestnej samosprávy Martina Mištaničová informovala, že na obnovu získali dotáciu z Ministerstva vnútra SR takmer 30.000 eur.
“Rekonštrukcia a modernizácia zbrojnice priniesla krajší a účelnejší priestor. V budove nájde svoje zázemie Dobrovoľný hasičský zbor mesta Trebišov, ktorý u nás pôsobí od roku 2017,” uviedla hovorkyňa. Dodala, že v rámci búracích prác sa v zbrojnici demontovali staré exteriérové okná, obidve garážové oceľové vráta a tiež sa osekala jestvujúca vonkajšia omietka. Dodávateľská firma urobila aj novú podlahu, ráta sa ešte s ochranným náterom dlažby.
Zbrojnica má aj nové okná, vonkajšie garážové dvere a upravili aj povrch fasády a vnútorných stien. “V kompletne zrekonštruovanej hasičskej zbrojnici sa vytvorili priestory na garážovanie protipožiarneho hasičského auta, protipovodňového vozíka a šatne pre členov dobrovoľného hasičského zboru,” dodala Mištaničová.
Ďalšie náklady na rekonštrukciu vo výške viac ako 2000 eur dofinancovalo mesto z vlastných zdrojov. Radnica má neskôr v pláne obnoviť aj elektroinštaláciu a svietidlá a zabezpečiť tiež vykurovanie budovy.
>>>VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII<<
Zdroj: TASR, aan ima




Galéria
Odporúčané články

Mesto Košice vybudovalo v areáli Bytového podniku mesta Košice (BPMK) zberné parkovisko. Dočasne sa ňom „uskladnia“ autovraky a odtiahnuté autá, ktoré tvoria prekážku na ceste alebo porušili zákon o cestnej premávke pri nesprávnom parkovaní na košických uliciach.

Ako informovalo na sociálnej sieti, práce súvisia s výmenou poškodených káblových vedení verejného osvetlenia.

Žiaci z 34 základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice si dnes prevzali koncoročné vysvedčenia. V tomto školskom roku navštevovalo základné školy v meste 17 188 žiakov, z čoho bolo 335 odídencov z Ukrajiny. Naposledy dnes svojich spolužiakov v školských laviciach videlo 1 586 deviatakov, ktorí v septembri nastúpia na stredné školy. V materských školách sa do výchovno-vzdelávacieho procesu najmä hravou formou zapojilo 5 630 detí. Päť základných umeleckých škôl (ZUŠ) rozvíjalo talent 4171 žiakov a jazykové školy učili 1 057 poslucháčov.