ZŠ Gemerská 2 Košice pridáva rozmer v informatike
Digitálne technológie ovládli aj svet detí. Stali sa súčasťou našich životov, žijeme časť života v online priestore. Digitálne dáta nás zahlcujú každý deň a niektoré z nich dokážeme využiť vo svoj prospech. Základná škola Gemerská 2 Košice využila možnosť zmeniť tradičný spôsob rozvíjania digitálnych technológií a zapojila sa do grantovej výzvy Škola budúcnosti a grantu Karpatskej nadácie.
Vďaka grantu Karpatskej nadácie ZŠ Gemerská 2 dostala príležitosť zrealizovať projekt Pridávame rozmer. Nový rozmer tak nadobudlo vyučovanie predmetov svet práce a informatika. 3D tlač v školskom prostredí je jedna z inovatívnych možností ako zatraktívniť získavanie nových zručností žiakov a zefektívniť výučbu, zmeniť klasické vyučovanie na moderné.
Do projektu sú zapojení žiaci 7. ročníka a tí už hravo zvládajú prácu v modelovacom programe i tlač trojrozmerných predmetov, sami si vytvoria modely, upravia a vytlačia na 3D tlačiarni. To všetko sa museli naučiť aj pani učiteľky, aby dokázali svojim žiakom nové vedomosti odovzdať. Začiatok projektu sa realizoval v dištančnej forme a po návrate do škôl sa žiaci i pani učiteľky pustili do 3D tlače svojich modelov. Aby si žiaci uvedomili, kde všade a ako môžu využiť digitálne zručnosti v budúcnosti v štúdiu na strednej škole či v zamestnaní, absolvovali aj besedu Čím budem? Zameranú na kariérové poradenstvo, ktorú im pripravila výchovná poradkyňa a kariérová poradkyňa z CPPPaP Zuzkin park Košice.
3D tlač oslovila siedmakov i učiteľov natoľko, že v budúcnosti škola plánuje zasvätiť do tajov 3D tlače aj ich ďalších spolužiakov.
Zdroj: Gemerská 2
Galéria
Odporúčané články
V lesoch pri Košiciach budú počas marca prebiehať plánované ťažbové práce, ktoré sa dotknú aj obľúbenej cyklotrasy medzi obcou Sokoľ a Kráľovou studňou. Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov, že v dotknutom úseku sa bude pohybovať lesná technika a prejazd po lesnej ceste môže byť dočasne obmedzený.
Pri požiari rodinného domu v obci Kalša zasahovali profesionálni aj dobrovoľní hasiči niekoľko hodín. Na mieste udalosti pracovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru zo staníc v Bidovciach a Košice – Teplárenská, ktorým asistovali aj dobrovoľné jednotky z okolitých obcí.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.






