Župný očkovací autobus končí, očkovať sa bude už len vo veľkokapacitnom centre v Košiciach
Košický samosprávny ukončuje činnosť výjazdovej očkovacej služby, spolu s ňou končí prevádzku aj župný očkovací autobus. Obyvatelia, ktorí sa chcú dať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19, môžu naďalej využiť služby krajského veľkokapacitného očkovacieho centra na Ostrovského 1 v Košiciach. To ostáva v prevádzke jeden deň v týždni, očkovať sa tu bude vždy v piatok popoludní, a to všetkými aktuálne dostupnými vakcínami.
“Zdravotníci očkovali aj ľudí v ich domácnostiach, navštívili takmer každú obec v našom kraji. Ďakujem každému, kto sa podieľal na očkovaní, zdravotníkom aj dobrovoľníkom, ako aj tým, ktorí sa k rozhodnutiu dať sa zaočkovať postavili zodpovedne,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.
Výjazdová očkovacia služba bude v prevádzke do štvrtka 31. marca. Krajský očkovací autobus navštívi ešte Rožňavu, Trebišov a Dobšinú, svoju cestu ukončí v Kráľovskom Chlmci. Veľkokapacitné očkovacie centrum v Košiciach ostáva v prevádzke ako jedno z posledných VKOC na Slovensku, v piatok 1. apríla sa tu bude možné zaočkovať všetkými aktuálne dostupnými vakcínami, teda vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech, Moderna, Novavax aj Janssen. Očkovanie je naďalej možné aj bez registrácie vopred. Košická župa podala už takmer 473 360 vakcín proti ochoreniu COVID-19, z toho počas uplynulého týždňa sa dalo zaočkovať 68 ľudí.
Zdroj: web.vucke.sk
Odporúčané články
Slovensko v nedeľu 27. októbra prejde z letného času na zimný, teda na stredoeurópsky čas. Ručičky sa o 03:00 hod. ráno vrátia späť na 02:00 hod. Ľudia budú tak spať o hodinu dlhšie. Hlavným cieľom zavedenia letného času bolo šetrenie energie a lepšie využívanie prirodzeného denného svetla.
Prvý deň nového mesiaca sa v Košickom kraji už tradične spája s cestami. Od 1. novembra sa totiž začína zimná údržba. Znamená to, že prioritou Správy ciest Košického samosprávneho kraja (KSK) budú činnosti zamerané na údržbu vozoviek vplyvom snehu, ľadu či vetra.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.