Zvierací hotspot sa z Vyšného Nemeckého presunul do Michaloviec (FOTO)
Zvierací hotspot sa z Vyšného Nemeckého presunul do Michaloviec. Na hraničnom priechode vo Vyšnom Nemeckom sa každý deň nachádzajú dvaja až štyria dobrovoľníci. Informoval o tom Matej Kyba z tlačového oddelenia Ministerstva životného prostredia SR (MŽP SR) v tlačovej správe.
„Od registrácie dobrovoľníkov, ktorú sme spustili 27. februára, sa nám prihlásilo na pomoc priamo vo veľkokapacitných centrách vyše 550 dobrovoľníkov. Vážime si ich záujem pomáhať,” uviedol štátny tajomník MŽP SR Juraja Smatana, podľa ktorého sa Zelenej linke MŽP SR prihlásili už stovky dobrovoľníkov. V súvislosti s vojnovým konfliktom na Ukrajine envirorezort vytvoril aj ubytovacie kapacity pre utečencov. „Celkovo tak budeme môcť poskytnúť strechu nad hlavou takmer 300 obyvateľom Ukrajiny,“ dodal Smatana.
>>>VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII<<<
Zvierací hotspot pomáha najmä v čipovaní, základnom ošetrení a materiálnej pomoci, ako sú vôdzky, prepravky, či strava pre zvieratá. Väčšina zvierat, ktoré prejdú hotspotom, sú zdravé, očkované a majitelia s nimi pokračujú na ceste ďalej. Túlavé zvieratá, ktoré prejdú cez hranicu, sa odchytávajú a vyšetria sa priamo na mieste a následne sa umiestnia do štátnych karanténnych staníc alebo útulkov. Doteraz Slovensko prijalo z Ukrajiny stovky zvierat.
Zvierací hotspot funguje v spolupráci Zelenej linky MŽP SR, tímu poslanca Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Jaromíra Šíbla, tímu europoslanca Martina Hojsíka a slovenských útulkov.
Zdroj: (SITA, DSe;bfe)
Odporúčané články
Pri príležitosti 106. výročia vzniku Československej republiky sa v pondelok 28. októbra uskutočnilo v Košiciach slávnostné stretnutie pri sochách Tomáša Garrigue Masaryka a Milana Rastislava Štefánika, dvoch významných osobností, ktoré stáli pri zrode spoločného štátu Čechov a Slovákov.
Od dnešného dňa platí na území Tatranského národného parku (TANAP) sezónna uzávera, potrvá do 30. apríla. Jej hlavným dôvodom je ochrana prírodného prostredia, fauny a flóry, najmä však chránených živočíchov.
Na známom sídlisku Luník IX sa začal odvážny projekt, ktorý môže zmeniť životy mnohých detí. Riaditeľ školy a tím trénerov spustili pred časom tréning bojových športov pre deti s cieľom nielen naučiť ich sebaobrane, ale aj poskytnúť disciplínu a perspektívu lepšej budúcnosti. Tréningy sú pritom podmienené dobrým správaním a výsledkami v škole, čím sa motivujú deti k lepšiemu zápalu pre vzdelávanie. Deti aj napriek nepriaznivým podmienkam dosahujú skvelé výsledky, pričom sa jeden zo žiakov prebojoval až na majstrovstvá sveta.