PR 09.03.20

ANTIK Telecom pripravuje novinky! Presúva dopravu zo zeme aj na vodu

foto: antik telekom

Uchopiteľný a reálny príklad, ako sa riešenia SmartCity prenášajú vďaka technológiám do služieb bežnej verejnosti, miest i samospráv, je aj koncept zdieľaných služieb od ANTIK Telecomu. Spoločnosť rozširuje svoje portfólio služieb o ďalšie zdieľané produkty.

V roku 2019 spoločnosť ANTIK Telecom v metropole východu zaviedla pohodlný a zároveň ekologický spôsob dopravy prostredníctvom bikesharingu. Verejný bicykel slúži najmä na každodenné cesty do práce a za zábavou aj pre návštevníkov mesta. V septembri spustil požičiavanie aj elektrických skútrov. 

Zdieľané powerbanky

Spoločnosť  opäť rozširuje svoje portfólio služieb o ďalšie zdieľané produkty. K spomínaným bicyklom a e-skútrom pridal ako úplnú novinku už aj praktické a veľmi obľúbené „powerbanky“, teda  prenosné nabíjačky pre mobilné telefóny.

Všetko zgrupuje jedná aplikácia Antik SmartWay, kde si už dnes môžete vybrať či už bicykel, e-skúter alebo spomínanú novinku –„verejnú batériu“, tzv. powerbanku. Sila tejto kombinácie spočíva práve v integrácii do jednej aplikácie. To sa prejavuje napríklad veľmi elegantne vyriešenou platobnou politikou. Jeden depozit slúži pre všetky služby, a tak, pokiaľ ste napríklad raz zaplatili pri službe e-skútrov, s depozitom pre ostatné služby si lámať hlavu už nemusíte. Stále platí, že depozit majú klienti ANTIK-u zvýhodnený, alebo ho pri niektorých službách neplatia vôbec.

Verejné nabíjačky postupne pribúdajú vo viac ako 30 miestach v Košiciach – v obchodných centrách, reštauráciách, vrátniciach administratívnych budov, školách či nemocniciach. Umiestnené sú už v budove UPJŠ, TUKE, Železničnej nemocnici či nákupných centrách Aupark a Optima. Aktuálne rozmiestnenie týchto staníc nájdete priamo v aplikácii ANTIK SmartWay.

foto: Veronika Janušková
foto: Veronika Janušková
foto: antik telecom
foto: antik telecom
foto: antik telecom
foto: antik telecom

E-mobilita sa bude naďalej rozširovať!

Už dnes e-skútre v službe zdieľaných prostriedkov sú a dopĺňajú tak možnosť prepravy aj do kopcovitých miest. Ak by však predsa len niekto preferoval pohyb vlastnými nohami, pripravujú v ANTIK-u spustiť aj e-bicykle. „Plánujeme ich pridať k flotile e-skútrov, keďže budú využívať rovnaké nabíjacie miesta na ulici. Presné počty a termín nie je zatiaľ známy, chceli sme to však stihnúť ešte v tomto roku,“ hovorí Adrián Sciranka, vedúci marketingového oddelenia.

Samozrejme, to všetko bude sprevádzať masívna výstavba nabíjacích staníc roztrúsená kdekoľvek v meste a na sídliskách. Snaha je, aby si v nabíjacích staniciach mohli dobíjať svoje e-mobility produkty aj ľudia, ktorí vlastnia svoje osobné, napr. e-motocykle, e-kolobežky alebo aj elektrické vozidlá. S tým je spojený aj partnerský program, ANTIK aktívne vyhľadáva miesta a spoločnosti, kde by takéto nabíjacie stanice efektívne využili svoj potenciál. Ak o takom mieste viete, určite sa ozvite do ANTIK-u na: info@antiksmartway.sk

foto: antik telecom
foto: antik telecom
foto: antik telecom
foto: antik telecom
foto: antik telecom
foto: antik telecom

Doprava na vode

ANTIK však prichádza  ešte s jednou veľkou novinkou. Presúva dopravu zo zeme aj na vodu. Zdieľané služby rozširuje aj o kajaky. Pôjde o modely kajakov, s ktorými si zaplávate aj na stojatých vodách a nielen v splavoch. „Oslovili nás vodáci a nám sa myšlienka okamžite zapáčila, pretože kajak je vec, ktorú si mnoho ľudí rado vyskúša, no nebudú si ho kvôli tomu kupovať. Zároveň považujeme túto vec za atraktívnu aj pre stojaté vody a práve v Košiciach máme na to napríklad vhodné Sídlisko Nad jazerom. Táto nová služba bude zároven plne integrovaná do jednotnej aplikácie ANTIK SmartWay, ktorá už dnes združuje bicykle, e-skútre a zdieľané verejné batérie, tzv. ‚powerbanky‘,“ dodáva A. Sciranka.

Koľko bude k dispozícii kajakov? „Hovoríme približne o počte osem kajakov pre jednu stanicu kajakov.“ V spolupráci s OZ Splavujeme.sk pripravujú aj možnosť zdieľania kajakov z Lodiny do Ťahanoviec. „Kroky máme naplánované. Realizáciu vidíme skôr na rok 2021.“

foto: antik telecom
foto: antik telecom

Čítajte viac: zaujimavosti

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím