PR 20.02.18

Atrium Optima - druhé centrum Košíc. Vedeli ste o ňom tieto fakty?

foto: Atrium Optima

Vysoká návštevnosť ATRIUM OPTIMA dáva oprávnenie nazvať ho „druhým centrom Košíc“. Neustále vylepšovania spôsobujú, že jeho návštevnosť vždy stúpa. Aký je jeho príbeh a čo sa chystá do budúcna? 

Košice majú historické centrum, ktoré vyniká svojou krásou. Denne tu stretnete množstvo ľudí, smiechu, lásky a rôznych lákavých vôní. Spievajúca fontána či Dóm svätej Alžbety, to sú dominanty historického centra, ktoré skrátka milujeme.

Dnes však čoraz viac ľudí trávi svoj voľný čas aj v interiéroch, a to nie len kvôli nákupom. Môžeme povedať, že Košice majú aj svoje druhé centrum - obchodné. Veľmi obľúbeným miestom na trávenie voľného času sa stalo OC Atrium Optima. Dôvodov je niekoľko. Nákup, relax, dobré jedlo, kávička, filmový zážitok, fitnes či detský kútik. 

Má už 16 rokov

Za to, že sa v OC Atrium Optima cítia Košičania dobre, môžu vďačiť prvému kameňu, ktorý sa položil 27. júna 2001. Stalo sa tak v prítomnosti predstaviteľov mesta,  developerských spoločností a ich partnerov. Obchodné centrum bolo otvorené v máji 2002 pôvodne pod názvom OPTIMA. Na rozlohe 31 800 m2 vyrástlo približne 90 obchodných priestorov v modernom a lákavom štýle.

Mnohí, ktorí dnes navštevujú toto obchodné centrum, si jeho začiatky pamätajú už len matne, dokonca mnohí vtedy ešte ani nežili. Optimu totiž navštevuje mnoho tínedžerov, ktorí v jej priestoroch radi trávia čas a považujú ju za súčasť svojho života. Vzniklo tu niekoľko prvých lások i trvácnych priateľstiev. 

Obchodné centrum pred výstavbou dvojpodlažného átria a po jeho dokončení. V roku 2008 tak získalo názov Atrium Optima. foto: Atrium Optima
Obchodné centrum pred výstavbou dvojpodlažného átria a po jeho dokončení. V roku 2008 tak získalo názov Atrium Optima. foto: Atrium Optima
zdroj: Atrium Optima
zdroj: Atrium Optima

Zrodilo sa ocenené Atrium

Vlastník centra sa v ďalšom období zmenil dvakrát, najprv v roku 2005. O dva roky neskôr už získala Optima prívlastok Atrium vďaka spoločnosti AERE (Atrium European Real Estate), ktorá vlastní a spravuje popredné nákupné centrá v strednej a východnej Európe. K novému názvu pribudla aj nová pasáž, takzvaná Optima II. Všetkým nákupným „maniačkam“ bola sprístupnená v novembri 2008. Svojimi lodičkami tak mohli prechodiť aj ďalších 16 300 m2.

A čo potešilo väčšinu? S najväčšou pravdepodobnosťou Multiplex Cinemax a jeho útulných 7 kinosál. V Košiciach sme si tak začali užívať filmy naplno a naozaj v pohodlí. Po tejto zmene sa do Optimy tešíme nielen na nákupy. Málokto to tak vníma, no súčasťou prístavby sa stal aj obchodný reťazec Kika, hneď vedľa Optimy. Celý projekt určite stál za to, bol totiž ocenený cenou CIJ Best Shopping Center Development. Centrum, ktoré si Košice skutočne zaslúžili.

Rozvoňali nové priestory

Za ďalšou prestavbou stála šťastná jedenástka. Optima III. bola totiž otvorená 11. novembra 2011. Rozprestiera sa od malej veže centra na ploche 1 000 m2 s dvanástimi novými prevádzkami. Centrum začalo ešte viac rozvoniavať a lákať na dobroty, ktorými si radi spríjemňujeme naše nákupy. Pribudli nové reštaurácie, milované kaviarne, no tiež služby.

zdroj: Atrium Optima
zdroj: Atrium Optima

Aktuálne novinky

Posledné novinky sa začali vlani a tešiť sa na nové obchody môžeme už o pár dní. Väčšina ľudí si pamätá výpredaje súvisiace s rušením predajne Hypernova.  Obchod, ktorý bol pre bývalú Optimu doslova charakteristický. V týchto priestoroch však na všetkých návštevníkov čaká niečo nové. „Na tejto ploche pribudne 11 obchodných priestorov. Z toho tri budú patriť relokovaným nájomcom a ďalších 8 bude nových,“ prezradila Zuzana Desiatniková, marketingová koordinátorka. 

Centrum, ktoré si Košičania zamilovali

Postupnými zmenami vzniká skutočne moderný a všestranný komplex, v ktorom si užívame spoločnosť svojich blízkych, zháňame nové módne kúsky i topánky, v ktorých prechodíme svet. Vychutnávame si dobré jedlo, príjemnú kávu i zdravé fresh šťavy. Tešíme sa na filmové zážitky a samozrejme aj na pukance. Tie tam totiž chutia stokrát lepšie, než z našej mikrovlnky. Relaxujeme vo wellness a skrášľujeme si postavu vo fitnes. To nie je všetko.

V Optime sa koná každoročne veľa podujatí rôzneho charakteru, ktoré sú zaujímavé vždy pre iné cieľové skupiny. „Z už tradičných podujatí sa nedá nespomenúť Festival ohňostrojov, Noc výskumníkov, Preteky lezúňov, Optima Dance Cup, Optima Challenge day, Kulinársky festival, ako i aktuálne pripravovaná Valentínska fitness show detí, na ktorú si vás i tento rok dovolíme pozvať už 24. februára 2018,“ dodala Desiatniková.

Páči sa aj celebritám

V rámci podujatí sa v obchodnom centre predstavili aj mnohí speváci, herci a ďalšie známe osobnosti. Dara Rolins, Celeste Buckingham, Martin Harich, Adam Ďurica - to sú len niektorí zo spevákov. V OC Atrium Optima vystúpili tiež skupiny Gladiator, Hex alebo Nocadeň. Predviedli sa tu aj športovci Roman Volák a Janka Kordiaková. Z politickej scény to bol napríklad prezident Ivan Gašparovič. Centrum skrášlili aj top modelky Simona Krainová a Michaela Kocianová, či herci a herečky Milka Vášáryová, Zuzana Kanócz, Tereza Voříšková, Jiří Mádl, Ady Hajdu, Roman Luknár, alebo režiséri Juraj Nvota, Jan Hřebejk a mnoho ďalších umelcov.

zdroj: Atrium Optima
zdroj: Atrium Optima
Atrium Optima v číslach

- viac než 160 obchodov
- 20 reštaurácií, fastfoodov a kaviarní  
- multiplex so 7 kinosálami
- kapacita 1 650 bezplatných parkovacích miest
- vzdialenosť 1 km od centra mesta 
- otvorené 7 dní v týždni od 9.00 do 21.00
- funguje od roku 2002  
- priemerná denná návštevnosť počas týždňa 12 000 ľudí
- priemerná denná návštevnosť počas víkendov 15 000 ľudí

 

(SZ)

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím