PR 17.06.20

Čo vám zaručí úspech v podnikaní?

foto: shutterstock

Pandémia koronavírusu nezasiahla len do života bežných ľudí, ale vo veľkej miere zasiahla aj viaceré podnikateľské subjekty. Viaceré z nich boli nútené kvôli rapídnemu poklesu ziskov a zníženiu výroby prepúšťať svojich zamestnancov. Takáto situácia nikoho neteší, ale treba si uvedomiť, že nevhodné hospodárenie firmy ohrozovalo viacero pracovných miest už pred koronakrízou.

Ak ale podnikáte a zaznamenali ste výrazný pokles objednávok, čo by vám mohlo zaručiť úspech v podnikaní?

ISO certifikát

Každý zákazník si pri výbere konkrétnej firmy overuje nielen kvality výrobkov, ale aj férovosť jednania s klientmi. Ak firma nemá na zákazníckej linke, či priamo na predajni zamestnanca, ktorý sa danej téme rozumie a ktorý je ochotný odpovedať na všetky otázky, jednoducho sa rozhodne uprednostniť inú firmu. Veľký výber firiem podnikajúcich v danom podnikateľskom segmente v podstate nahráva zákazníkom. Majú možnosť výberu.

Ak si chcete zaručiť úspech v podnikaní, potrebujete užitočný ISO certifikát. Akonáhle splníte všetky podmienky na získanie certifikátu, odzrkadlí sa to aj na záujme o vašu firmu a samozrejme aj na tržbách.

K užitočným certifikátom radíme certifikáty ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001.

Certifikát bezpečnosti

Všetky certifikáty sú veľmi potrebné pre úspešné napredovanie, ale jeden z nich si zaslúži azda najviac pozornosti. Jedná sa o certifikát bezpečnosti, ktorý nájdeme pod označením ISO 45001. Tento certifikát vie zaručiť, že vaša spoločnosť sa pri všetkých svojich činnostiach a procesoch zameriava na zabezpečenie ochrany zdravia zamestnancov a ich bezpečnosti pri práci.

Ak chcete mať úspech v podnikaní, je potrebné urobiť všetko pre zabezpečenie bezpečnosti. Ak sa zamestnanci cítia v zamestnaní bezpečne a ako firma máte certifikát ISO 45001, odzrkadlí sa to aj na vašich tržbách. V súčasnosti sa zákazníci zameriavajú najmä na firmy, ktoré podnikajú férovo a okrem toho, že vyrábajú kvalitné výrobky, vytvoria všetkým zamestnancom ideálne podmienky na prácu.

Ochrana zdravia pri práci

Každá firma je povinná zabezpečiť bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci, pretože je daná zákonom. Profesionálne služby BOZP vám ale vedia zabezpečiť externé firmy, ktoré sa na tento odbor špecializujú. Vyhnete sa tak vzdelávaniu v danej oblasti, nakoľko znalosť legislatívy je veľmi dôležitá a akékoľvek pochybenie vás môže stáť veľa.
Aký majú prínos profesionálne služby BOZP? Okrem minimalizácie pracovných úrazov, vytvárania priaznivých pracovných podmienok a zlepšovania pracovného prostredia ponúkajú obmedzenie negatívneho vplyvu pracovného prostredia.

Čítajte viac: podnikanie rady

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím