08.03.19

Košickí žiaci zabojujú so svojimi prácami v Číne

Foto: ZŠ Krosnianska 2

Malí košickí umelci sa nestratia ani vo svetovej konkurencii. Minulý rok v júli žiak Základnej školy Krosnianska 2 Jakub Vuľcha získal prvé miesto v medzinárodnej komixovej súťaži.

Súťaž bola zameraná na environmentálnu tematiku a ochranu prírody. Konala sa v hlavnom meste Číny, Pekingu. 

Deti sa učia čínštinu

Na Krosnianskej 2 pred štyrmi rokmi otvorili detašované pracovisko jazykovej školy, kde sa vyučuje aj čínsky jazyk. Lektorkou je Liu Dong, ktorá na Slovensku žije už 22 rokov.

„Práve ona bola hnacím motorom k tejto súťaži. Na jej popud sa žiaci minulý rok prvýkrát zapojili a úspech sa dostavil,“ povedala riaditeľka školy Júlia Špilárová. Témou súťaže je každoročne ochrana životného prostredia, ktorá sa týka celej našej planéty. „Chcela som, aby sme sa zapojili do súťaže, aby sa žiaci viac dozvedeli viac o Číne a čínskej kultúre a životnom prostredí,“ hovorí lektorka čínskeho jazyka Liu Dong. 

reklamná správa

Nový zubár znamená novú príležitosť.

Mať zuby na mieru.

Zistite viac

Chcú obhájiť titul

Do súťaže sa vlani zapojilo neuveriteľných 450-tisíc detí z 36 miest sveta. Práce hodnotila medzinárodná komisia zložená z čínskych, japonských a iných významných umelcov. Prvé miesto  získal deviatak Jakub Vuľcha s kresbou s názvom environmentálna ryba. Dvojičky zo šiestej triedy Michaela a Daniela Krokusové získali čestné uznanie. 

Deviatak Jakub Vuľcha získal prvé miesto. Foto: ZŠ Krosnianska 2
Deviatak Jakub Vuľcha získal prvé miesto. Foto: ZŠ Krosnianska 2

Tento rok si Krosnianska 2 spolu so Spolkom čínskeho združenia žien zobrali súťaž pod patronát. „Zorganizovali sme mestské kolo a keďže sme sa minulý rok umiestnili na prvom mieste, radi by sme obhájili titul," povedala učiteľka výtvarnej výchovy Ľudmila Bujdošová. Do súťaže sa okrem nich zapojili ďalšie tri školy - ZŠ Dneperská, ZUŠ Kováčska 43 a Spojená škola Odborárska 2. Do Číny poputuje šesť prác košických žiakov. 

reklamná správa

VVS reaguje na obvinenia z netransparentného výberu dodávateľov

Za 16 rokov vo VVS pri obstarávaní nebolo zistené žiadne protisúťažné konanie.

Zistite viac

Luxová
Zdieľať článok:

Michaela Luxová je absolventkou masmediálnych štúdií na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach. Prácu redaktorky si vyskúšala v internetových aj v printových denníkoch. Svoje kreatívne myslenie v súčasnosti využíva na pozícii redaktorky.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím