PR 25.09.20

Praktické rady, ako riešiť problémy vo vzťahu

foto: shutterstock

Rozvodovosť za posledné roky výrazne vzrástla a viacerí odborníci hľadali príčiny rozpadov vzťahov a manželstiev. V súčasnosti sa viaceré mladé páry nehrnú do manželstva a žijú „nadivoko“. Každý vzťah je iný a nikdy nemôžme porovnávať svoj vzťah so vzťahom našej kamarátky, sestry, brata či kamaráta. V každom vzťahu sa objavia problémy, a aj keď sa ich pochopiteľne obávame, nevyhneme sa im. 

Ako riešiť problémy vo vzťahu? Ponúkame vám niekoľko dobrých, praktických rád.

Problém pomenujte a priznajte si, že ho máte

Prvým krokom k úspešnému vyriešeniu problému je pomenovanie problému. Tvrdohlavosť je typickou vlastnosťou nielen žien, ale v mnohých prípadov aj mužov.

Akonáhle problém pomenujete a priznáte si obaja, že nejaký problém je vo vašom vzťahu, práve v tomto momente začína úspešné riešenie problému. Mnohé páry majú problémy vo vzťahu práve kvôli zdravotným problémom, napríklad kvôli problémom s erekciou. Problémy erekcie sú bežné u mužov okolo štyridsiatky, ale začínajú trápiť aj oveľa mladších mužov. Väčšina mužov, ktorí majú pravidelné problémy s erekciou, ich zatajuje a nepriznáva si ich pred partnerkami. Keď sa však muž prizná a problém sa nebude báť pomenovať, spoločnými silami partneri krízu prekonajú.

Akceptujte názor vášho partnera a hľadajte kompromis

Vzťah je vždy o kompromisoch. Nie je to však len o rozhodnutí jedného. Ak máte problém vo vzťahu, vypočujte si názor partnera na daný problém a jeho návrh na riešenie krízy. Akceptovanie názoru partnera a hľadanie kompromisu je vždy účinné a mnohým párom práve tento spôsob pomohol prekonať krízu. Mnohé páry riešia udobrovanie milovaním, ale zamyslite sa, je toto skutočne dobrý spôsob, ako sa udobriť? Samozrejme, partnerský život netreba zanedbávať, a keď treba, pokojne si kúpte Viagru a rôzne erotické pomôcky.

Akceptácia názoru partnera a hľadanie kompromisu vám pomôže zbaviť sa problému.

Vyhnite sa urážaniu a ponižovaniu

Hlasná výmena názorov patrí do partnerského života a niekedy môže aj ona pomôcť k odstráneniu problémov. Ak chcete riešiť problémy vo vzťahu, vyhnite sa urážaniu a ponižovaniu. Konštruktívna kritika nevadí, ale problémy sa neriešia tým, že budete svojho životného partnera či partnerku urážať a ponižovať. Takýmto spôsobom sa problémy neriešia.

Vzťahu dokáže pomôcť aj spoločne strávený čas. Keďže leto sa už skončilo, máme možnosť vybrať si z rôznych jesenných pobytov napríklad v navštevovaných termálnych kúpeľoch u nás na Slovensku.

Tieto praktické tipy vám pomôžu prekonať krízu a vrátiť všetko do normálu. Aby sa vám však problémy vo vzťahu podarilo vyriešiť, záujem o riešenie problémov musíte mať obaja. Keď jeden chce a druhý nie, odstránenie problému a zachraňovanie vzťahu nemá zmysel.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím