13.02.18

Romantik Stano organizuje Rýchle rande

foto: archív kd

Štúdio KISS RÁDIA navštívil včera Stano Tomek, romantik, ktorého spoznali Košice vďaka kartónovému srdcu na Komenského ulici. Týmto kreatívnym spôsobom hľadal neznámu cyklistku, ktorá mu učarovala. 

Ich príbeh sa, žiaľ, neskončil pre Stana šťastne. To ho však neodradilo od romantiky a randenia. Sám pomáha ľuďom nájsť toho pravého partnera. Organizuje totiž akciu Rýchle rande v Tabačke. 

Ak aj vy premýšľate o láske, najmä pred blížiacim sa Valentínom, nemusíte pátrať len po zoznamkách a sociálnych sieťach. Ak zájdete dnes (utorok 13. 2.) o 18.30 do Tabačky, možno si svoju lásku nájdete. Ako to celé funguje?

Stano Tomek prezradil, že najdôležitejším a prvým krokom k zamilovaniu sa patrí registrácia. Na rýchle rande sa totiž musíte vopred nahlásiť, aby organizátori vedeli, koľko miest je potrebné prichystať. „Je dôležité, aby prišiel správny pomer mužov a žien,“ dodal. 

Rande v troch krokoch

Podľa jeho slov sa táto akcia organizovala už niekoľkokrát. Priebeh samotného rande sa odohráva v troch fázach. Na začiatku dostane každý účastník menovku a papier na poznámky. Účastníci si poznačia svoje dojmy, sympatie, prípadne rovno iskričky lásky. Po rozdaní základnej výbavy sa rande môže začať. 

Dámy si posadajú k stolom ako prvé. Potom k nim prídu muži a spoločne odštartujú prvé kolo rozhovorov na rôzne témy. Tú svoju si každý pár vylosuje. Môže ísť o otázky ako „aká je tvoja vysnívaná dovolenka“, alebo „ktoré žuvačky máš najradšej“. Čím bizarnejšia téma, tým lepšie. Úlohou prvého rozhovoru je totiž prekonať prvotné napätie a uvoľniť sa.

 

Spoznávajú sa aj neverbálne

Keď sa všetci muži vystriedajú pri všetkých ženách, začína sa druhé kolo – neverbálna komunikácia. Páry môžu na seba žmurkať, usmievať sa, kresliť si, pohmkávať. Dôležité je nepovedať ani jedno slovo.

Posledným kolom je päťminútový rozhovor doslova o hocičom. Ten pomôže dvojiciam ujasniť si svoje sympatie. Keď sa táto časť rýchleho randenia skončí, prichádza vyhodnotenie. Nemusíte sa však obávať, organizátori akcie sú diskrétni a výsledky vám odovzdajú na papieriku. 

Čo je ale výsledkom? Podľa slov Stana sú to zhody dvojíc, medzi ktorými preletela iskra. Každý odovzdá organizátorom napísané štyri mená, s kým by sa chcel stretnúť. Na konci dostane mailový kontakt na človeka, ktorý má oňho tiež záujem. Bonusom je malá sladká odmena za odvahu.

Funguje to?

O tom, či Rýchle rande naozaj funguje, nevie ani sám organizátor. Podľa jeho slov sa nezaujíma o ďalší priebeh načatého vzťahu. Cieľom akcie je totiž ľudí len zoznámiť a dať im takto šancu na lásku.

A ako je na tom samotný romantik Stano? Prezradil, že raz, keď odchádzal z práce, natrafil na dievčinu, ktorá by mohla byť tá pravá. 

Romantik Stano organizuje Rýchle rande

[[currentTimeStr]]
09:29

Romantik mienil, osud zmenil

Viac k téme

14.11.17
Romantik mienil, osud zmenil

(JP, SZ)

Čítajte viac: tabacka vztahy

DNES
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím