27.09.18

Skupina Desmod prichádza s emotívnym videoklipom. Zahral si v ňom Bolek Polívka

Zdroj foto: FB DESmod

Skupina Desmod predstavuje nový klip ku skladbe Vŕba. Nakrúcal sa v Prahe a zahral si v ňom aj populárny herec Bolek Polívka, ktorý je fanúšikom kapely. Vŕba je piatym singlom z deviateho štúdiového albumu Molekuly zvuku, ktorý vydali v októbri minulého roka.

„Album Molekuly zvuku nám krstil Milan Lasica, vo videoklipe hrá Bolek Polívka. To sú veľké mená, ktoré sa spájajú s týmto albumom. Sme nesmierne radi, že sa nám podarilo získať Bolka Polívku, bolo to odvážne ho osloviť, ale oplatilo sa. Bolek je úžasný chlap a profesionál na pľaci. Po nakrúcaní sa bavil so všetkými veľmi milo a priateľsky. Poznáme sa s Bolkom už veľmi dlho, keď máme niekde blízko koncert, tak ako náš fanúšik sa príde pozrieť, naposledy bol aj so synom,“ uviedol pre médiá líder kapely Mário Kuly Kollár.

Klip s hviezdnym obsadením

Klip o medziľudských vzťahoch sa nakrúcal v Prahe a okolí. Režíroval ho Tomáš Krejčí, kameru má na konte Nina Ščamborová. Okrem Bolka Polívku v ňom účinkujú Anna Machačová, Henrieta Hornáčková, Prokop Pršala a Jiří Synek.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

„Režisér Tomáš Krejčí je veľmi fajn človek. Točili sa interiéry aj exteriéry. Tomáš vymyslel scenár a nám sa páčil. Otec má dcéru, ktorú vychováva sám a tá dcéra sa jedného dňa vydá. On s ňou zdieľa všetky radosti aj starosti. Ale ona mu zrazu zmizla zo života, vydala sa, založila si svoju rodinu a odišla preč. Tak otec stratil svoju bútľavú vŕbu, ktorej mohol povedať všetko a ktorej dôveroval. No a má to krásnu pointu. Otec si splnil sen, o ktorom snívali so svojou dcérou už dávno,“ dodáva Kuly.

V klipe Vŕba si zahrali aj všetci členovia skupiny Desmod. Novým klipom si pripomínajú rok od vydania albumu Molekuly zvuku, z ktorého sú úspešné single Máj, Anjel, Chýbanie a Nevrav mi aký som. Text ku skladbe Vŕba napísal Vlado Krausz, hudbu zložil klávesák skupiny Martin Cibulka.

„Je to krásna myšlienka a krásne natočené. Nakrúcanie bolo vynikajúce, nikto na nikoho netlačil, bolo to cool a príjemné. Bolek aj všetci herci boli úžasní. Tento tím nás nakopol, že chceme točiť klipy aj k viacerým singlom,“ dodal Kuly.

Desmod hrá v zložení Mário Kuly Kollár (spev), Dušan Minka (basová gitara), Rišo Synčák (gitara), Rasťo Toman (gitara), Ján Škorec (bicie) a Martin Cibulka (klávesy). V tejto zostave sa predstavia v októbri na turné v Českej republike, kde odohrajú jedenásť koncertov, prvý už 2. októbra v pražskom Lucerna Music bare.

 

(TASR, SŠ)

Čítajte viac: hudba novinky

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím