PR 20.11.20

Vodári si zaslúžia naše poďakovanie

Foto: VVS

Na plynulej prevádzke deviatich závodov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a. s. sa podieľa viac ako 2000 zamestnancov. Dnešná doba nás núti viac sa zamýšľať aj nad profesiami, ktoré sme doteraz prehliadali a výsledky ich činnosti brali viac-menej ako samozrejmosť. Časy koronakrízy ale priniesli aj nové typy hrdinov, ku ktorým bezpochyby patria i vodári. Bez ohľadu na obavy z neľahkej situácie, ktorej musíme spoločne čeliť, pristupujú k svojej práci zodpovedne a denne sa podieľajú na nepretržitom zásobovaní obyvateľov pitnou vodou.

Zabezpečenie plynulej dodávky pitnej vody, ale aj odkanalizovania, je bezpochyby jednou z najdôležitejších služieb obyvateľstvu. Pracovníci vodární, montéri, odpočtári a ostatní vodárenskí pracovníci aj v období pandémie zabezpečujú a vykonávajú neodkladné a potrebné úlohy, často aj v kritických oblastiach. Vodári s takouto špecifickou situáciou, akou je pandémia Covid 19, nemali doteraz skúsenosti, rovnako ako ani my ostatní. Už od úplného začiatku sa ale svedomito začali riadiť pokynmi a odporúčaniami, aby vďaka ich dodržiavaniu čo najviac eliminovali všetky riziká nákazy.

Foto: VVS
Foto: VVS

Vodárom, ktorí sa starajú o drahú tekutinu – vodu, sa ale nedostalo takej pozornosti ako iným profesiám v prvej línii. „Niektorých z kolektívu trochu zamrzelo, ani nie tak pri prezentovaní lekárov a sestier, ale skôr pri prezentovaní správcov sieťových odvetví, že naše odvetvie, zaoberajúce sa distribúciou pitnej vody, nebolo spomenuté vôbec,“ zamýšľajú sa vodári. Je to pochopiteľné, veď predsa každému dobre padne pochvala za prácu. „Priznám sa, že sa ma aj trochu dotklo, že na zamestnancov, ktorí zabezpečujú pitnú vodu a činnosť čističiek odpadových vôd sa v médiách pozabudlo,“ uviedol jeden z vodárov. 

„Väčšina našich zamestnancov pracuje priamo v teréne alebo na pracoviskách, ktoré zodpovedajú za zásobovania pitnou vodou a odkanalizovanie. Robíme všetko pre to, aby celý ten systém v rámci ochrany bol z našej strany maximálne zabezpečený a účinný. Musím zároveň povedať, že i naši zamestnanci pristupujú od začiatku k opatreniam zodpovedne, keďže si sami veľmi dobre uvedomujú, že striktným dodržiavaním hygienických pravidiel výrazne prispievajú k plynulému chodu našej spoločnosti, nad čím robíme aj pravidelnú a veľkú kontrolu,“ povedal Stanislav Hreha, generálny riaditeľ Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s.

Foto: VVS
Foto: VVS

Košickí vodári, rovnako ako ich kolegovia z ďalších závodov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s., dostávajú pravidelne všetky potrebné bezpečnostné pokyny a nariadenia. Majú jasne formulované a vždy aktuálne usmernenia, ktoré majú zabezpečiť ich ochranu a samozrejme aj ochranu všetkých odberateľov. Počas práce nosia rúška, rukavice, dôkladne si umývajú ruky, dezinfikujú všetky priestory, šatne i autá. Pri stretnutí so zákazníkom sa dodržiava odstup, pri podpise preberacieho protokolu je potrebné vlastné pero a vyžaduje sa aj od zákazníka, aby mal rúško. 

„Okrem zabezpečenia dostatočného množstva ochranných  pomôcok pre zamestnancov bolo potrebné urobiť napríklad aj technické úpravy v budovách na zákazníckych centrách, inštaláciu ochranných sklenených bariér  na miestach, kde vo zvýšenej miere prichádzajú zamestnanci do kontaktu so zákazníkmi,“ uviedla pred časom Nataša Riganová, vedúca útvaru chemicko-technologických činnosti VVS, a.s...Počet infikovaných v posledných týždňoch ale prudko narástol, čo malo za následok ďalšie razantné obmedzenia a tak, napriek spomínaným technickým a bezpečnostným úpravám, sa museli zákaznícke centrá VVS, a.s. predsa len dočasne uzatvoriť. Ak ale takýto stav nastane, o možnosť informovať  sa občania rozhodne neprídu. Všetky informácie týkajúce sa Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a.s. totiž môžu získať telefonicky, alebo mailom. 

Nikto nevie s určitosťou povedať, kedy sa nám podarí pandémiu zdolať a vrátiť život do zabehnutých koľají, no pravdou je, že vodári si náš obdiv zaslúžia už teraz. Svojím zodpovedným a profesionálnym prístupom denne dokazujú, že vedia pracovať aj v neľahkých podmienkach. Každému z nich patrí naše úprimné poďakovanie.

Foto: VVS
Foto: VVS

Čítajte viac: vvs pr

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím