PR 13.12.18

Zábavné centrum. Všetko pod jednou strechou

foto: STEAM FACTORY

Návštevníci OC Atrium Optima už niekoľko mesiacov chodia okolo zvláštneho bojového auta s plaketou STEAM FACTORY. Porozprávali sme sa o tom s Dominikom Hakulinom, konateľom zábavného centra. 

Určite si mnohí z nich kladú otázku: „Čo je to STEAM FACTORY?“ 
Je to polyfunkčné športovo–zábavné centrum, ktoré združuje pod svoju strechu viacero aktivít. Nájdete tu lezeckú stenu, lanové centrum (tzv. Tarzániu), laser tag (laserová obdoba paintballu), veľký detský svet, ovál pre kolieskové korčuľovanie, malé fitness centrum, strelnicu a reštauráciu. Hneď vedľa priestorov STEAM FACTORY sa nachádza NEÓNKA – populárny košický koncept skupinových fitness cvičení.

STEAM FACTORY otvorené pre širokú verejnosť.
STEAM FACTORY otvorené pre širokú verejnosť.
foto: STEAM FACTORY
foto: STEAM FACTORY

Odkiaľ ste priniesli to auto? Dúfam, že zbrane nie sú skutočné...
Nie, zbrane nie sú skutočné:). Pred tromi rokmi, keď koncept vznikal, sme rozmýšľali nad zaujímavým dizajnom, kde by sa mohla uplatniť ľudská fantázia, a ktorý by sa odlišoval od iných konceptov. Oslovila nás téma STEAM PUNKU, ktorý vzdáva hold návratu k mechanickým strojom, bez prítomnosti elektroniky, založených na báze jednoduchých energetických zdrojov a originálnych konštrukčných riešení. Auto je výtvorom Vlada Eperješiho, známeho košického kováča, ktorý ho uspôsobil do podoby charakteristickej pre náš koncept. Myslím, že sa mu to dokonale podarilo.

Pri popise vášho centra ste spomenuli strelnicu. Ako to myslíte? Normálnu strelnicu v objekte obchodného centra?
Áno, viem, že to je netradičná lokalita, avšak ubezpečujem vás, že sme k tejto výzve pristúpili so všetkou vážnosťou a zodpovednosťou. Strelnica je výkrikom najmodernejšej techniky, pancierovanie je robené zo špeciálnej armovacej ocele a zodpovedá najprísnejším kritériám bezpečnosti. Strelnica je určená pre krátke a dlhé zbrane do 20 metrov.

Lezecká stena obsahuje viac ako 100 lezeckých línií, pričom najdlhšie cesty majú viac ako 12 metrov. 	foto na strane: STEAM FACTORY
Lezecká stena obsahuje viac ako 100 lezeckých línií, pričom najdlhšie cesty majú viac ako 12 metrov. foto: STEAM FACTORY

A čo ďalšie aktivity vášho centra? Odlišujú sa niečím od podobných aktivít v iných prevádzkach?
Samozrejme, každá aktivita je niečím výnimočná. Lanové centrum (Tarzánia) je napríklad jediné indoorové centrum na Slovensku. To znamená, že bez ohľadu na počasie a ročnú dobu sa môžete prísť zabaviť a overiť si svoju fyzickú kondíciu pri zdolávaní prekážok. Detský svet sa svojou veľkosťou zaraďuje medzi najväčšie na východe Slovenska a určite osloví najmenších návštevníkov. Lezecká stena na ploche viac ako 750 metrov štvorcových obsahuje viac než 100 lezeckých línií, pričom najdlhšie cesty majú cez 12 metrov. O jednotlivých aktivitách by sa dalo veľa rozprávať, ale myslím, že najlepšie bude vyskúšať si ich priamo v našom centre.

Nahrali ste mi na ďalšiu otázku – kedy otvárate pre verejnosť?
Centrum by sme chceli otvoriť pre verejnosť v pondelok 17. decembra.

Ako vás návštevníci nájdu? Hneď vedľa auta sme si všimli netradičný vstupný portál...
Áno, naozaj je to hlavný vstup do nášho centra. V čase od ôsmej hodiny ráno až do desiatej večer bude STEAM FACTORY otvorené pre širokú verejnosť. 

STEAM FACTORY je polyfunkčné  športovo-zábavné centrum.
STEAM FACTORY je polyfunkčné športovo-zábavné centrum. foto: STEAM FACTORY
foto: STEAM FACTORY
foto: STEAM FACTORY

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím