Vyliečila svoje dieťa, dnes pomáha iným
Ak ste si dodnes mysleli, že soľ je najužitočnejšia v kuchyni, pani Adriana Kišová vás vyvedie z omylu. Svojou prácou denne dokazuje, že soľ je skutočne nad zlato. Chuť pomáhať ostatným sa zrodila v tejto žene počas boja s chorobou vlastnej dcéry.
Byť v úlohe matky nie je vždy jednoduché. Najmä, ak bojujete s dlhodobým zdravotným problémom dieťaťa. Nejeden rodič by dal čokoľvek za zmiernenie bolesti svojej ratolesti i po malom škrabnutí. Predstavte si ale dívať sa na bezmocnosť len 2-ročného dievčatka s pokožkou plnou krvavých rán. Presne toto zažívala pani Adriana, ktorej dcéra trpí atopickým ekzémom. Nájsť vhodnú liečbu ju stálo veľa námahy, no vyplatilo sa. Dnes už Adriana pomáha aj ostatným pacientom a nie len s týmto ochorením.
Ušla hrobárovi z lopaty
Prípad mladej matky s dvoma malými ratolesťami sa zdal byť nezvládnuteľný. Postarať sa o deti a domácnosť so zápalom mozgových blán asi nie je predstava vysnívaného rodičovstva. Málokto by to zrejme zvládol tak ako ona. „Keď som chorobu prekonala, lekár mi povedal, že som ušla hrobárovi z lopaty,“ rozpráva už vyliečená Adriana.
Oveľa ťažšie však bolo následné zotavovanie sa, ktoré nešlo podľa vytúžených predstáv. „Lekári mi pomohli, ale s následkami som sa musela popasovať sama, preto som sa zamerala na hľadanie prístupnejších alternatív.“ Po niekoľkých radách si vybrala síce finančne nákladnejšiu, no o to účinnejšiu liečbu. Pri nechemickej liečbe je dôležité dopriať výsledkom viac času, výsledky sa nedostavia po niekoľkých dňoch, ako by sme si to priali. Presne tak sa pani Adriana zotavila a bola pripravená pomôcť svojej dcérke.
Ďalšia skúška
Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré a verte, že takáto skúška dokáže ženu zoceliť. Odhodlaná pomôcť svojej dcére s atopickým ekzémom si prešla niekoľkými ordináciami i liekmi. „Na celom tele mala fľaky a škrabance až do krvi. Do jej štyroch rokov som nedokázala ani spávať. Matka jednoducho počuje akékoľvek trápenie svojho dieťaťa aj v noci,“ vyjadrila sa na margo nepríjemných spomienok. Keď mala jej dcérka 6 rokov, Adriana sa dozvedela, že má právo chodiť s chorým dieťaťom na liečenie. Absolvovali spolu trojtýždňový pobyt v soľných kúpeľoch s koncentráciou vyššou než v Mŕtvom mori.
Spokojná mamička si kúru pochvaľovala: „Dcéra bola po troch týždňoch úplne čistá. Mala hladkú pokožku, krásnu pleť bez problémov.“ Liečebňu navštevovali spoločne aj s mladším synom, ktorému výpary soli zmierňovali prejavy laryngitídy. Všetko sa vyvíjalo dobrým smerom, pokiaľ centrum nezatvorili.
Alternatívna dovolenka pri mori
Následné odporúčania odborníkov sa zamerali na jednoznačnú voľbu – dovolenka pri mori. Samozrejme, jej účinky sú všeobecne známe, ale takýto pobyt si nemôže dovoliť každý a najmä nie tak často, ako to bolo potrebné. Dievčatko bolo odkázané na skúšanie rôznych liečebných postupov a diét, až sa nakoniec Adriana rozhodla pomôcť dcérke vlastnými silami. Povedala si, že skúsi otvoriť centrum, v ktorom by pomáhala nielen svojej rodine, ale tiež iným ľuďom trpiacim rôznymi, nielen kožnými ochoreniami. Nápad na samotnú realizáciu prinieslo surfovanie po internete. Našla odborné články o himalájskej soli a zistila, že ide presne o to, čo potrebuje. Preskúmala techniky jej správneho používania a pustila sa do inštalovania soľných tehál vo svojom centre a ich následného podsvietenia infračerveným žiarením. Dnes prevádzkuje Himaláj Centrum so soľnou komorou, lymfodrenážou, masážami, cvičením, kozmetikou a dokonca kaviarňou a obchodíkom.
Výhody soľnej komory
V období takzvaného boomu soľných jaskýň zrejme uvažujete, prečo zvoliť procedúry práve v komore. Skúsená prevádzkovateľka Himaláj Centra má na to logické vysvetlenie: „Je pravda, že soľná jaskyňa má priaznivé účinky na dýchacie cesty, avšak pre liečbu kožných problémov je viac-menej neúčinná. Priestory sú chladné, a tak musí byť pacient oblečený a zabalený v deke. Soľ nemá šancu k pokožke človeka cez tieto vrstvy preniknúť.“ Liečba v soľnej komore je odlišná. Priestory sú vyhriate, takže sa v nich môžete pohybovať bez nadbytočných tkanín, soľ teda pôsobí priamo na pokožku. Teplo tiež podporuje odparovanie soli z tehál. Medzi vybavenie patria aj chrliče pary s himalájskou soľou, pričom človek môže tento vzduch jednoducho inhalovať. Vzhľadom na to, že ide o izbu, nie skrytú jaskyňu, vzduch sa dá po návštevníkoch ľahko vyvetrať a komora je pripravená pre ďalšieho zákazníka bez akýchkoľvek bacilov.
Kryštalická soľ z Himaláji je najčistejšia a najzdravšia soľ. Nachádza sa v hĺbke Himalájí a do dnešného dňa sa ťaží ručne. Liečenie so soľou má tísícročnú tradíciu. So soľou sa liečili bolesti hlavy, kožné choroby alebo dna. Moderná medicína v dnešnej dobe je nepredstaviteľná bez infúzie s obsahom solí. Od začiatku 16. storočia už aj lekárne predávali rôzne druhy solí. Prírodná kryštalická soľ nie je liekom, ale doslovne potravinou. Cez mimoriadne schopnosti dodáva energiu, vyrovnáva, neutralizuje a očisťuje organizmus. Niet lepšieho prirodzeného spôsobu, ako obnoviť rovnováhu v ľudskom organizme, než kombinácia vody a roztoku kryštalickej soli.
Himalájska soľ obsahuje 84 druhov minerálnych látok a stopových prvkov. Je úplne čistá a vzhľadom na zloženie a vznik má jedinečnú farebnosť a krásu. Využíva sa aj v Himalaj centre, kde žiarovky alebo iné zdroje svetla umiestnené za soľnými tehlami ohrievajú soľné steny, ktoré vyžarujú negatívne ióny a navracajú tak rovnováhu iónov vo vzduchu. Zabezpečí sa tak výrazné zlepšenie mikroklímy v miestnosti, čo umožňuje ľahšie a zdravšie dýchanie. Pôsobením tepla sa do ovzdušia uvoľňuje jód, draslík, horčík, selén a iné užitočné prvky. Soľná terapia urýchľuje detoxikáciu organizmu, má liečivé účinky na sliznicu dýchacích orgánov a na svaly priedušiek. Jediná kúra v soľnej izbe sa vyrovná jednému celému dňu strávenému na morskej pláži.
Vplyv soľnej terapie
- na ochorenia dýchacích ciest
- pri astme
- pri alergiách
- na bolesti nervového pôvodu
- na vysoký krvný tlak
- proti reume
- na detoxikáciu organizmu
- na proces starnutia
- na poruchy spánku aj u hyperaktívnych detí
- pri kožných ochoreniach (napríklad pri psoriáze)
(SZ)