Ženy vyznávajú lásku neskôr ako muži. Prečo je to tak?
Podľa najnovšej štúdie doktora Watkinsa, do ktorej bolo zapojených 7 krajín, muži vyslovia ľúbostné vyznanie “Milujem ťa” skôr ako ženy. Do medzinárodného prieskumu sa zapojilo 1 092 žien a 336 mužov a len v jednej z opýtaných krajín sa vyznali obaja v páre naraz. Vo vyznaniach totiž dominovali muži.
Akademici sa pod vedením doktora Christophera Watkinsa z Abertay University v Dundee pýtali ľudí na ich súčasný alebo bývalý vzťah. Respondentov sa pýtali na to, kedy pocítili nutkanie vyznať svoje city svojej polovičke, kto v páre to spravil prvý, ako dlho mu to trvalo a tiež akú odozvu na to dostal. Z odpovedí vyplynulo, že muži si uvedomia, že sú zamilovaní približne 70 dní od začiatku nového vzťahu. Vysloviť sa im však trvá ďalší mesiac.
Výskumu sa zúčastnilo 7 krajín – Austrália, Brazília, Čile, Kolumbia, Francúzsko, Poľsko a Spojené kráľovstvo. V šiestich z nich spravili prvý krok muži. Výnimkou bolo Francúzsko. Podľa odborníkov je možné si tieto výsledky spojiť s pomerom mužov a žien v skúmaných krajinách.
V krajinách, kde väčšinu obyvateľstva tvoria muži, je pravdepodobnejšie, že sa skôr vyslovia muži, keďže vedia, že je na blízku konkurencia a chcú si svoj vzťah upevniť. Naopak tam, kde je viac žien, používajú tieto zamilované slová ženy na to, aby urýchlili intimitu vzťahu.
Podľa štúdie sa v priemere muži vyslovili po 108 dňoch. Ženám to trvalo až 123 dní.
Zdroj: (dailymail.co.uk, DK)
Odporúčané články
Ministerstvo zdravotníctva rozhodlo o zrušení preskripčných obmedzení pri súbore liekov, ktoré sú určené pre pacientov s ochoreniami plúc. Od 6. septembra 2024 môže takéto lieky predpísať nielen pneumológ, či imunoalergológ, ale aj všeobecný lekár pre dospelých a všeobecný lekár pre deti a dorast. Pacient tak nebude musieť čakať na špecialistu, ale pri akútnej potrebe a aj na pokračovanie v liečbe mu potrebné lieky môže predpísať všeobecný lekár pre dospelých a pediater.
Letné horúčavy, obľúbené pre dovolenky a rodinné grilovačky, nesú so sebou aj riziká, ktoré mnohí z nás podceňujú. Odborníčka na hygienu potravín, doc. MVDr. Monika Pipová, CSc. z Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach varuje pred hrozbami, ktoré môžu znehodnotiť naše potraviny a spôsobiť závažné ochorenia. Aké sú hlavné riziká a ako sa im môžeme vyhnúť?
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach zaviedla AI softvér, ktorý mení fungovanie oddelenia urgentného príjmu. Tento nový nástroj, prvý svojho druhu na Slovensku, umožňuje lekárom rýchlejšie a efektívnejšie triediť pacientov, pričom zabezpečuje, aby sa urgentnej starostlivosti dostalo tým, ktorí to najviac potrebujú.