Žuvačka vo vlasoch či diery v pančuškách: TIETO triky by mala poznať každá žena
Každá žena má svoje vlastné tipy a triky, ktoré zdedila po svojej mame či starej mame. Iné z nás rady trávia čas hľadaním užitočných rád na internete. Lifehacky jednoducho robia život jednoduchším a zábavnejším. Prinášame vám zoznam tipov, ktoré by mala poznať každá žena.
Čarovanie s gumičkou
Dokonalá manikúra je náročný proces, predovšetkým, ak práve nemáte peniaze alebo čas zbehnúť na manikúru k profesionálovi. Krásne vyzerajúcu manikúru však docielite aj v pohodlí vášho domova. Potrebujete na to len klasické gumičky do domácnosti. Gumičku priložte k nechtu a naneste lak. Táto pomôcka zabráni nechcenému pretekaniu či kvapnutiu laku pomimo. Ďalším otravným problémom je otváranie laku. Obmotajte túto gumičku okolo prischnutého vrchnáčika, vďaka čomu sa vám bude otvárať oveľa ľahšie.
Zelené fľaky od šperkov
Stáva sa vám, že po nosení šperku vám na prstoch ostanú nepekné zelené fľaky? Použite priesvitný lak na nechty. Naneste ho na vnútornú časť prsteňa a nechajte vyschnúť, čím zabránite tvoreniu otravného povlaku. Rovnako môžete lak využiť na farebné odlíšenie kľúčov, ak ich máte priveľa. Často tiež bojujeme so zapínaním náramkov na zápästí, najmä vo chvíli, keď nie je nikto nablízku. Skúste preto použiť lepiacu pásku, ktorú jednoducho nalepíte na jeden koniec náramku. Potom už pohotovo náramok zapnete.
Nepoddajné topánky
Kúpili ste si nové topánky, no neznesiteľne vás tlačia? Oblečte si hrubé ponožky a navrch si obujte problematické topánky. Použite fén a pár minút fúkajte horúci vzduch na miesta, ktoré potrebujete trochu uvoľniť. Topánky a ponožky majte na sebe až dokým opäť nevychladnú. Potom topánky otestujte, prejdite sa navôkol a proces opakujte, pokiaľ to je nutné.
Pokračovanie článku na ďalšej strane.
Odporúčané články
Univerzitná nemocnica L. Pasteura v Košiciach zaviedla AI softvér, ktorý mení fungovanie oddelenia urgentného príjmu. Tento nový nástroj, prvý svojho druhu na Slovensku, umožňuje lekárom rýchlejšie a efektívnejšie triediť pacientov, pričom zabezpečuje, aby sa urgentnej starostlivosti dostalo tým, ktorí to najviac potrebujú.
Letné horúčavy, obľúbené pre dovolenky a rodinné grilovačky, nesú so sebou aj riziká, ktoré mnohí z nás podceňujú. Odborníčka na hygienu potravín, doc. MVDr. Monika Pipová, CSc. z Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach varuje pred hrozbami, ktoré môžu znehodnotiť naše potraviny a spôsobiť závažné ochorenia. Aké sú hlavné riziká a ako sa im môžeme vyhnúť?
Ministerstvo zdravotníctva rozhodlo o zrušení preskripčných obmedzení pri súbore liekov, ktoré sú určené pre pacientov s ochoreniami plúc. Od 6. septembra 2024 môže takéto lieky predpísať nielen pneumológ, či imunoalergológ, ale aj všeobecný lekár pre dospelých a všeobecný lekár pre deti a dorast. Pacient tak nebude musieť čakať na špecialistu, ale pri akútnej potrebe a aj na pokračovanie v liečbe mu potrebné lieky môže predpísať všeobecný lekár pre dospelých a pediater.