Facebook zmrazil Trumpovi účty na dva roky, exprezident to považuje za urážku
Podľa Trumpa by sa nemalo dovoliť, aby Facebooku takáto cenzúra a umlčiavanie prešlo.

Americká sociálna sieť Facebook na dva roky zmrazila účty bývalého prezidenta Donalda Trumpa. Dôvodom je to, že podnecoval k násiliu pred nepokojmi v Kapitole 6. januára tohto roka, pri ktorých došlo aj k úmrtiam.
Nemôže zverejňovať nový materiál
V roku 2023 po uplynutí obdobia pozastavenia Trumpovej prítomnosti na sociálnej sieti Facebook posúdi, či „riziká pre bezpečnosť verejnosti“ zo strany Trumpa sa zmenšili, napísal na svojom blogu Nick Clegg viceprezident spoločnosti pre globálne záležitosti a komunikáciu.
Pozastavenie Trumpovej prítomnosti na Facebooku znamená, že jeho účty sú v podstate zmrazené. Ostatní účastníci sociálnej siete môžu čítať a komentovať jeho minulé posty, ale Trump nemôže zverejňovať nový materiál. Na rozdiel od toho mikroblogovacia sieť Twitter Trumpa zo svojich služieb vylúčila natrvalo a nezostali na nej nijaké stopy jeho účtu.
Chce sa opäť uchádzať o funkciu prezidenta
Bývalý americký prezident Trump označil rozhodnutie Facebooku o pozastavení jeho prítomnosti v sieti za „urážku“. „Nemalo by sa dovoliť, aby im takáto cenzúra a umlčiavanie prešlo a nakoniec zvíťazíme. Naša krajina už nemôže znášať toto zneužívanie,“ uviedol Trump v tlačovej správe.
Trump tvrdí, že v roku 2024 sa bude opäť uchádzať o funkciu prezidenta. Jeho poradcovia hovoria, že pracuje na vytvorení svojho vlastného sociálneho média.
Zdroj: Webnoviny.sk
Aký je váš názor?
Súvisiace články

Severná Kórea odpálila sériu balistických rakiet smerom k Japonskému moru

Španielsku enklávu zaplavili rekordné počty migrantov, zakročiť muselo aj vojsko

Rusko má na hraniciach s NATO pripravených 360-tisíc vojakov

Kyjev očakáva, že v budúcom roku dostane 40 až 45 miliárd eur zo zmrazených ruských aktív

USA vraj zvažujú tajný klub „Core 5“ s Ruskom a Čínou, s Európou nepočítajú

Český prezident vymenoval Andreja Babiša za premiéra

Ukrajina nemá žiadne zákonné ani morálne právo odstúpiť svoje územia Rusku

Moskva je pripravená rokovať s USA o mieri na Ukrajine, koľko bude potrebné

Aliancia prisľúbila ďalšie americké zbrane pre Ukrajinu a vyzvala Moskvu na seriózne rokovania

Únia sa dohodla na zákaze dovozu ruského zemného plynu do jesene 2027

Rokovania medzi Moskvou a Washingtonom o mieri na Ukrajine nepriniesli výraznejšie výsledky

Zdravotnícka organizácia WHO sa po prvý raz oficiálne venuje neplodnosti
Najnovšie články

Finančná správa a Ministerstvo vnútra spájajú sily: nový tím „Daňový štít“ mieri na podvody za desiatky miliónov eur

Nález munície v jednom z košických bytov si včera podvečer vyžiadal evakuáciu takmer 50-tich obyvateľov

Od júna nadobúdajú účinnosť niektoré zmeny v zákone o meste Košice

Oznam o plánovaných odstávkach elektrickej energie v Košickom kraji (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (1.6.2026)

Denisa Saková: Na cestu a električku na košické letisko zatiaľ nie sú financie

Horoskop na tento týždeň (1.6. – 7.6.2026)

Predpoveď počasia na dnešný deň (31.5.2026)

EÚ odblokovala Maďarsku vyše 16 miliárd eur: Von der Leyenová chváli reformy novej vlády
