22.05.19

Počítačové hry ovládnu Košice

Foto: pexels.com

Počítačové hry sú v súčasnosti neodmysliteľnou súčasťou života mládeže, ale i niektorých dospelých. Aktivity na počítači alebo na internete môžu byť príjemnou zábavou a relaxom. Sú fenoménom 21. storočia.  Pre mnohých je to dokonca životný štýl.

Aj preto sa občianske združenie 21 Games rozhodlo, že zorganizuje podujatie pre fanúšikov všetkých počítačových hier a herných noviniek.  „Ide o najväčšie pripravované podujatie tohto typu v rámci východného Slovenska,“ prezradil Samuel Parlagi z občianskeho združenia.

reklamná správa

Špeciálna letná ponuka pre Vás a Vaše vozidlo!

Len v servisoch AUTO-VALAS Košice a Smižany.

Zistite viac

Neodmysliteľná súčasť dnešnej doby

Gamefair je udalosť pre fanúšikov všetkých počítačových hier a herných noviniek bez ohľadu na vek. Svet technológií je neodmysliteľnou súčasťou dnešnej doby. „Toto podujatie je pre ľudí, ktorí milujú hry a majú dôvod vyjsť z pohodlia domova ukázať Slovensku ich talent v počítačových hrách, ktoré získavajú popularitu v celosvetovom meradle,“ dodáva.

Foto: pexels.com
Foto: pexels.com

Košice sú metropolou východného Slovenska a druhým najväčším mestom v krajine. Čo je dôležitejšie, je veľká komunita hráčov východného Slovenska prejavujúca záujem o turnaje v ich obľúbených hrách. „Herné podujatia lákajú množstvo firiem podporu­júce jeho rozvoj, s ktorými sme už nadviazali kontakt. Košice sú samé o sebe známe kvôli IT spoločenst­vu vďaka IT Valley,T-Systems, Global Logic, NESS...“

Virtuálna realita aj novinky zo sveta IT

V priestoroch Univerzitnej knižnice TUKE si v priebehu jedného dňa (1. jún) okrem hrania hier môžu návštevníci naživo vyskúšať novinky zo sveta IT, virtuálnu realitu, stretnúť sa s obľúbenými youtubermi, vypočuť si prednášky súvisiace s gamingom a množstvo ďalšieho. „Kapacita podujatia je približne pre 200 hráčov a teda zorganizovať ho vôbec nie je jednoduché. V Košiciach však máme potenciál rozvinúť tento druh podujatia a dosiahnuť skvelé výsledky.“ Viac informácií na www.gamefair.sk.

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím