19.05.18

Spoznajte osobnosti Kluknavy prechádzkou po náučnom chodníku

Foto: ed

Kluknava na Spiši je jednou z tých dedín, ktorú turisti zväčša využívajú ako východisko výstupu na Roháčku. Ak vás však baví okrem prírody a turistiky aj história, tak náučný chodník v obci je tou správnou voľbou. Osemkilometrový chodník sa venuje významným osobnostiam Kluknavy, a to nielen živým, skutočným ľuďom, ale aj rôznym mýtickým bytostiam.

Prvá tabuľa náučného chodníka sa nachádza priamo v centre obce pri kostole. Pokračujte popri potoku hore dedinou a cez mostík odbočte doprava na lúky. Tam sa nachádza druhý panel, od ktorého sa vám naskytne pekný pohľad na obec. 

Foto: ed
Foto: ED

Ku trom dubom

Lesná cesta a chodník po lúke s ďalekým výhľadom do Hornádskej kotliny vás zavedie na miesto s názvom Ku trom dubom. Rastie tu niekoľko krásnych exemplárov duba červeného a pod jeho korunami sa nachádza tretí panel, pekné posedenie a skala s vytesanými znakmi pripomínajúcimi runové písmo.

reklamná správa

PRESTÍŽNA ADRESA NA BREHU JAZERA

Novostavba - Byty Bukovecká ponúka 52 bytov s ideálnymi výmerami a cenovou dostupnosťou.

Zistite viac

Aj na druhý breh

Chodníkom v klesaní sa dostanete na breh Hornádu a proti prúdu rieky onedlho prídete k drevenému krytému mostu cez Hornád do Štefánskej Huty. I keď náučný chodník odbočuje doprava späť do Kluknavy, oplatí sa prejsť po moste na druhý breh rieky. Je tam studnička, informačná tabuľa s informáciami o moste a neďaleko aj zrúcanina huty.

Späť ku kaštieľu

Príjemnou asfaltkou pomedzi lúky sa dostanete späť do Kluknavy k poslednej tabuli náučného chodníka, priamo pri pekne obnovenom kaštieli.  

(ED)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím