28.12.19

Výhľad z rozhľadne v Bachledovej doline učaruje vašim očiam

foto: ED

Dnešná túra je tipom pre nelyžujúcich členov rodiny, ako príjemne stráviť deň, keď sa ratolesti preháňajú po zjazdovkách v Bachledovej doline. 

Na túru sa vydáte zo sedla Strednica pri zjazdovkách v Ždiari. Už tu vás víta prekrásna silueta Belianskych Tatier a pri pohľade smerom do Poľska si vychutnáte aj výhľad na legendárny skalnatý Giewont. Nenáročným miernym stúpaním po zelenej značke prekonáte prevýšenie asi 100 metrov a vychádzate na hrebeň v sedle pri Tablici.

Vrch Repisko

Ak ste dobrodružné povahy, odskočíte si doľava po strmšom neznačenom chodníku na 1 259 metrov vysoký vrch Repisko. Vrchol je zarastený a bez výhľadov, pri triangulačnom bode sa nachádza vrcholová kniha. Vrátite sa na modrú značku a pokračujete po pohodlnej širokej hrebeňovke bez veľkých prevýšení. Na mnohých miestach sa vám naskytnú krásne výhľady. Napravo na Belianske Tatry a neskôr aj naľavo na podstatne nižšie a vzdialenejšie poľské hory, medzi ktorými rozoznávate aj siluetu Troch korún. 

Rozhľadňa Bachledovka leží v nadmorskej výške 1109 metrov nad morom.
Rozhľadňa Bachledovka leží v nadmorskej výške 1109 metrov nad morom. Foto: ED

Rozhľadňa Bachledovka 

Cez nevýrazné vrcholy Magurku a Slodičovský vrch sa dostanete na turistické  rázcestie Malá Poľana – na vrcholovú stanicu lanoviek z Jezerska a Bachledovej doliny. Vybudovaná je tam 14 metrov vysoká drevená turistická rozhľadňa, z ktorej si môžete vychutnať nádherné výhľady na Pieniny, hrebeň Spišskej Magury, hrebeň Belianskych Tatier, ba i zopár vrcholcov vysokotatranských štítov. Na parkovisko do Bachledovej doliny sa dostanete pešo po chodníku vedúcom od vyhliadkovej veže alebo okrajom zjazdovky. 

Strednica – sedlo pri Tablici – Repisko – Malá Poľana – rozhľadňa Bachledovka
Dĺžka trasy: 17 km, prevýšenie 500 m 

(ED)

Čítajte viac: turistika vylety

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím