09.12.16

Horí budova UPJŠ na rohu Moyzesovej a Kostlivého ulice

Horia priestory Prídodovedeckej fakulty, kde sídli Katedra anorganickej chémie a sú tam aj rôzne laboratória. Tak isto je v budove Ústav chemických vied a zo strany Kostlivého ulice telocvičňa. Je možné, že hasenie môžu komplikovať aj rôzne chemické látky, ktoré boli v laboratóriách.

„Dnes o 17.45 nám bol nahlásený požiar budovy UPJŠ na Kostlivého ulici. Zatiaľ nevieme, čo mohlo byť príčinou požiaru, naši požiarnici sú však na mieste a snažia sa požiar uhasiť,“ povedal pre KOŠICE:DNES hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach Tomáš Berzetei, ktorý uviedol, že podrobnosti budú vedieť v priebehu zajtrajšieho dňa.

„Požiar podľa všetkého začal na priečelí budovy a momentálne horí strecha,“ dozvedeli sme sa od nášho kolegu, ktorý práve išiel okolo a požiar zaregistroval. „Požiarnici prišli, vyrazili bránu a začali s hasiacimi prácami.“

O 19.30 sme sa boli pozrieť, aká je situácia. Na mieste boli všetky zložky, počnúc požiarnikmi, policajtmi a nechýbala ani sanitka. Požiarnici však mali k dispozícii iba jednu vysokozdvižnú plošinu, takže hasili strechu zo strany Moyzesovej ulice. Časť strechy z Kostlivého však horela plameňom a zo strechy odpadávali rôzne žeravé kusy.

(JV)
Foto: RED, Tomaš Mačej, www.upjs.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím