13.12.18

Andrej Danko: Peniaze z osobitného odvodu pôjdu slovenským výrobcom

zdroj: TASR

Suma, ktorá sa vyberie na osobitnom odvode pre obchodné reťazce, konečne podľa predsedu SNS a Národnej rady (NR) SR Andreja Danka nepôjde do západných štátov, ale pôjde slovenským výrobcom.

Danko to zdôraznil v závere rozpravy k vetovanému zákonu o osobitnom odvode z dielne národniarov. „Naozaj, nie je to žiadna fráza, zisk z obchodných reťazcov odchádza do zahraničia," uviedol Danko.

Obchodné reťazce sú arogantné 

Kritizoval obchodné reťazce, že sú podľa neho arogantné a diktujú slovenským výrobcom. „Myslím si, že je to jediný nástroj, ako im dať po ušoch, ako dostať peniaze k potravinárom, k slovenským výrobcom,“ dodal šéf národniarov. 

Myslí si tak, že sú oblasti, v ktorých štát musí ukázať, že si „z nás nebude robiť nejaký obchodný reťazec srandu“. Pripustil ale, že sú v činnosti obchodných reťazcov na Slovensku aj pozitívne veci. Zároveň však prosil manažérov reťazcov, aby si viac všímali aj slovenský šport či kultúru. 

reklamná správa

Najpestrejšia jesenná ponuka v Moris Slovakia!

Využite limitovanú ponuku skladových modelov Audi s bonusom až do 38%.

Zistite viac

Prezidentov podpis chýba 

Národná rada (NR) SR zákon o osobitnom odvode pre obchodné reťazce schválila začiatkom decembra. Na základe neho by mali od januára budúceho roka platiť reťazce osobitný odvod vo výške 2,5 % z ich čistého obratu.

Prezident Andrej Kiska však právnu normu nepodpísal a vrátil ju poslancom späť do parlamentu. Namietal, že nový osobitný odvod je nesystémový nástroj, ktorý diskriminuje niektoré obchodné reťazce.

reklamná správa

(TASR, ROČ)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím