13.12.18

Andrej Danko: Peniaze z osobitného odvodu pôjdu slovenským výrobcom

zdroj: TASR

Suma, ktorá sa vyberie na osobitnom odvode pre obchodné reťazce, konečne podľa predsedu SNS a Národnej rady (NR) SR Andreja Danka nepôjde do západných štátov, ale pôjde slovenským výrobcom.

Danko to zdôraznil v závere rozpravy k vetovanému zákonu o osobitnom odvode z dielne národniarov. „Naozaj, nie je to žiadna fráza, zisk z obchodných reťazcov odchádza do zahraničia," uviedol Danko.

Obchodné reťazce sú arogantné 

Kritizoval obchodné reťazce, že sú podľa neho arogantné a diktujú slovenským výrobcom. „Myslím si, že je to jediný nástroj, ako im dať po ušoch, ako dostať peniaze k potravinárom, k slovenským výrobcom,“ dodal šéf národniarov. 

Myslí si tak, že sú oblasti, v ktorých štát musí ukázať, že si „z nás nebude robiť nejaký obchodný reťazec srandu“. Pripustil ale, že sú v činnosti obchodných reťazcov na Slovensku aj pozitívne veci. Zároveň však prosil manažérov reťazcov, aby si viac všímali aj slovenský šport či kultúru. 

reklamná správa

PRESTÍŽNA ADRESA NA BREHU JAZERA

Novostavba - Byty Bukovecká ponúka 52 bytov s ideálnymi výmerami a cenovou dostupnosťou.

Zistite viac

Prezidentov podpis chýba 

Národná rada (NR) SR zákon o osobitnom odvode pre obchodné reťazce schválila začiatkom decembra. Na základe neho by mali od januára budúceho roka platiť reťazce osobitný odvod vo výške 2,5 % z ich čistého obratu.

Prezident Andrej Kiska však právnu normu nepodpísal a vrátil ju poslancom späť do parlamentu. Namietal, že nový osobitný odvod je nesystémový nástroj, ktorý diskriminuje niektoré obchodné reťazce.

reklamná správa

Vodovodná je tá pravá

Nalejte si pravú vodovodnú, overte si čo o nej viete v teste VVS, a.s. a hrajte o skvelé ceny.

Zistite viac

(TASR, ROČ)

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím