18.08.20

Aréna sršňov dostane pokutu

foto: Veronika Janušková

Jedným zo zariadení, ktoré v čase opatrení na potlačenie šírenia koronavírusu nerešpektovali povinné uzatvorenie, bol hokejový štadión Aréna sršňov na Sídlisku KVP v Košiciach. Čaká ho pokuta.

Podľa informácií z polície zistila jedna z hliadok pri kontrole ešte 27. apríla tohto roka, že vtedy platné opatrenia boli v tejto prevádzke na Drábovej ulici porušené. V máji to postúpili na riešenie Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Košiciach (RÚVZ). 

V Aréne sršňov sa napriek zákazu športovalo?

Viac k téme

19.05.20
V Aréne sršňov sa napriek zákazu športovalo?

Pri kontrole bol síce - podľa policajného záznamu - na dverách štadióna vyvesený oznam, že prevádzka je pre pandémiu uzatvorená do odvolania, na ľadovej ploche sa však korčuľovalo sedem osôb. 

Úradníci z RÚVZ nám v polovici mája potvrdili, že začali vyšetrovanie s cieľom zistiť, prečo boli korčuliari na ľade a či došlo k porušeniu opatrení na ochranu zdravia.

Na ľade Arény sršňov našli policajti pri kontrole v čase zákazu sedem ľudí. Ilustračné foto: Veronika Janušková
Na ľade Arény sršňov našli policajti pri kontrole v čase zákazu sedem ľudí. Foto: Veronika Janušková

Dlhé zisťovanie

Vyšetrovanie trvalo tri mesiace, ale napokon sme sa dozvedeli verdikt.

„V rámci šetrenia podnetu bolo zistené, že došlo k porušenie Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva pri ohrození verejného zdravia zo dňa 21. 04. 2020. Tunajší úrad bude ďalej postupovať v uvedenej veci v zmysle platných právnych predpisov na úseku verejného zdravotníctva,“ informovala nás pred niekoľkými dňami vedúca odboru hygieny životného prostredia a zdravia RÚVZ Zuzana Dietzová.

reklamná správa
 

Po ďalšom dotaze sme sa dozvedeli, že zo strany úradu už bolo začaté správne konanie vo veci uloženia pokuty. Priamo v spomínanom opatrení hlavného hygienika sa uvádza, že jeho nerešpektovanie je správnym deliktom, za ktorý príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva uloží pokutu vo výške do 20-tisíc eur.

reklamná správa

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na [email protected]

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím