18.08.20

Aréna sršňov dostane pokutu

foto: Veronika Janušková

Jedným zo zariadení, ktoré v čase opatrení na potlačenie šírenia koronavírusu nerešpektovali povinné uzatvorenie, bol hokejový štadión Aréna sršňov na Sídlisku KVP v Košiciach. Čaká ho pokuta.

Podľa informácií z polície zistila jedna z hliadok pri kontrole ešte 27. apríla tohto roka, že vtedy platné opatrenia boli v tejto prevádzke na Drábovej ulici porušené. V máji to postúpili na riešenie Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Košiciach (RÚVZ). 

V Aréne sršňov sa napriek zákazu športovalo?

Viac k téme

19.05.20
V Aréne sršňov sa napriek zákazu športovalo?

Pri kontrole bol síce - podľa policajného záznamu - na dverách štadióna vyvesený oznam, že prevádzka je pre pandémiu uzatvorená do odvolania, na ľadovej ploche sa však korčuľovalo sedem osôb. 

Úradníci z RÚVZ nám v polovici mája potvrdili, že začali vyšetrovanie s cieľom zistiť, prečo boli korčuliari na ľade a či došlo k porušeniu opatrení na ochranu zdravia.

Na ľade Arény sršňov našli policajti pri kontrole v čase zákazu sedem ľudí. Ilustračné foto: Veronika Janušková
Na ľade Arény sršňov našli policajti pri kontrole v čase zákazu sedem ľudí. Foto: Veronika Janušková

Dlhé zisťovanie

Vyšetrovanie trvalo tri mesiace, ale napokon sme sa dozvedeli verdikt.

„V rámci šetrenia podnetu bolo zistené, že došlo k porušenie Opatrenia Úradu verejného zdravotníctva pri ohrození verejného zdravia zo dňa 21. 04. 2020. Tunajší úrad bude ďalej postupovať v uvedenej veci v zmysle platných právnych predpisov na úseku verejného zdravotníctva,“ informovala nás pred niekoľkými dňami vedúca odboru hygieny životného prostredia a zdravia RÚVZ Zuzana Dietzová.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Po ďalšom dotaze sme sa dozvedeli, že zo strany úradu už bolo začaté správne konanie vo veci uloženia pokuty. Priamo v spomínanom opatrení hlavného hygienika sa uvádza, že jeho nerešpektovanie je správnym deliktom, za ktorý príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva uloží pokutu vo výške do 20-tisíc eur.

reklamná správa

Vodári si zaslúžia naše poďakovanie

Časy koronakrízy priniesli aj nové typy hrdinov, ku ktorým bezpochyby patria i vodári.

Zistite viac

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím