30.05.18

Arogantný vodič autobusu odmietol predať lístok

foto: Veronika Janušková

Aj šoféri MHD môžu mať niekedy zlý deň. Otrasná skúsenosť s jedným z nich však tak šokovala Košičana, že nám o nej napísal. 

Ako nás informoval, nedeľu 20. mája medzi treťou a štvrtou popoludní v autobuse linky číslo 17 sa stal svedkom nepochopiteľne arogantného správania vodiča. 

Pofidérne zdôvodnenie

Podľa opisu udalosti šofér odmietol asi 20-ročnej dievčine priamo vo vozidle predať cestovný lístok. „Nepredám, prečítaj si cestovný poriadok,“ znelo údajne jeho zdôvodnenie.

Nikto z cestujúcich v autobuse nemal lístok, aby ho dievčine predal, ona zasa nemala v mobile kartu slovenského operátora, aby si ho zaplatila prostredníctvom SMS správy. Keď sa na zastávke informovala, prečo jej vodič lístok nechce predať, dočkala sa len toho, že ju okríkol, aby nestála pri dverách do jeho kabíny.  

reklamná správa

Nechcela cestovať načierno

„Na zastávke, kde dievčina vystupovala, prišla k vodičovi a dávala mu euro so slovami, aby nepovedal, že cestovala načierno. On sa však na ňu vulgárne rozkričal, vybehol za ňou z autobusu, eurovku položil na chodník a s nadávkami sa vrátil do vozidla. Pri vystupovaní z toho autobusu som pocítil úľavu. Hanba za to, že pochádzam z mesta, kde sa niečo také môže stať, zostala dnu,“ zakončil svoje rozprávanie Miroslav. 

Čitateľov podnet sme okamžite poslali na Dopravný podnik mesta Košice, aby sa vyjadril k správaniu svojho zamestnanca. Podľa slov hovorkyne dopravcov Michaely Karaffovej zaujmú stanovisko až po pohovore s konkrétnym vodičom. 

reklamná správa

Čítajte viac: mhd dpmk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím