16.01.15

Austrálčania odhadujú vyššie zásoby uránu na Jahodnej

KOŠICE - Austrálska firma Forte Energy, ktorá má 50 percentný podiel zo slovenských dcérskych spoločností Ludovika Energy a Ludovika Mining, onedlho oznámi výsledky výskumných vrtov na Kuriškovej. Spoločnosť to uviedla na svojej webovej stránke. V reakcii na to jej akcie na trhu v Londýne stúpli nahor „raketovou rýchlosťou“. „Momentálne prebiehajú posledné kalkulácie a úpravy výslednej správy o zásobách prírodných zdrojov v lokalite Kurišková. Správu o zásobách uránu zverejníme začiatkom januára. Očakávame významné navýšenie zásob uránu oproti doterajším predpokladom, “ oznámil generálny riaditeľ Mark Reilly. „Nevieme sa vám k tomu vyjadriť, o zverejnenej správe nemáme žiadne informácie,“ povedal pre košice:dnes ráno PR konzultant spoločnosti Ludovika Energy Maroš Havran. Firma momentálne podľa neho rieši otázku predĺženia lehoty na geologický prieskum. Spoločnosť oznámila v decembri svoj zámer sústrediť geologický prieskum na Jahodnej na vzácne zeminy a predĺžiť jeho lehotu o desať rokov. Generálny riaditeľ firmy Ludovika Energy Boris Bartalský k tomu na vysvetlenie uviedol, že tak reagujú na nepriaznivý vývoj ceny uránu na svetovom trhu.  

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím