13.09.19

Autobus havaroval na sídlisku Dargovských hrdinov

foto: fb Dopravný servis KE, KS

Pri poruche autobusu na sídlisku Dargovských hrdinov dnes podvečer došlo k mimoriadnej udalosti. Autobus sa samovoľne spustil dolu kopcom, keď sa vodič nachádzal mimo vozidla. To narazilo do stĺpa, pričom došlo k zraneniu ženy.

Vyslobodzovali ju hasiči, ženu previezli do nemocnice.

„Dostali sme ju von pomocou vyslobodzovacieho zariadenia. K udalosti došlo na zastávke Adlerova,“ povedal pre TASR operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného (KR HaZZ) v Košiciach.

Záchranári transportovali ženu do nemocnie. „Previezli k nám jednu pacientku s poraneniami dolných končatín. Je pri vedomí a komunikuje. Momentálne podstupuje potrebné vyšetrenia, podľa ktorých sa rozhodne, či bude hospitalizovaná,“ uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice Ivana Vaněková.

Ako nám povedala hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová, k nešťastiu došlo na trolejbusovej linke na zastávke Kalinovská smerom do mesta. Vodič pri poruche opustil vozidlo kvôli manipulácii s batériami v zadnej časti. Vozidlo sa pohlo a zastavilo sa približne po desiatich metroch.

K nešťastiu došlo tesne pred 18-tou hodinou.

(TASR, DB)

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac

Čítajte viac: mhd dopravna nehoda

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím