19.01.17

Bilbordy boli nelegálne

Foto: Veronika Janušková

Výsledky prieskumu stavebnej inšpekcie potvrdili, že šesť z ôsmich reklamných plôch, ktoré už od minulého piatka nevisia na budove Bytového podniku mesta Košice (BPMK), boli osadené nelegálne. 

Na problém upozornil poslanec mestského zastupiteľstva Miloš Ihnát, ktorý situáciu v podniku dobre pozná, pretože v ňom v minulosti pracoval. „Dozvedel som sa to od čestných zamestnancov BPMK, ktorí toho už majú dosť,“ povedal ešte v decembri Ihnát.  

Situáciu preverila stavebná inšpekcia, ktorá potvrdila, že reklamy boli osadené v rozpore so zákonom a vec postúpila na správne konanie. „Konanie by malo vyčísliť škodu, ktorá vznikla v tom, že neodviedli poplatok za bilbord. Ak bude vyššia ako 300 eur, podám trestné oznámenie na štatutára a konateľa Róberta Ujpála,“ vyhlásil Ihnát. Dodal, že po definitívnom rozhodnutí, ako poslanec a člen valného zhromaždenia, je pripravený podať návrh na jeho odvolanie.  

Ujpál situáciu až tak dramaticky nevníma.  „Keďže banery slúžiace na oboznámenie s činnosťami BPMK a na zlepšenie vzhľadu budov BPMK nespĺňali požiadavku príslušných zákonných ustanovení, došlo k ich odstráneniu. Uvedená záležitosť má zanedbateľný dopad na prevádzku spoločnosti, a tak nepovažujeme za potrebné zaoberať sa jej prehnaným zveličovaním prostredníctvom médií,“ uviedol v stanovisku Ujpál.  

Foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím