03.05.19

Budova bývalého OD TESCO v Košiciach na Hlavnej ulici mení majiteľa

foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

Budova na Hlavnej ulici, v ktorej vlani reťazec Tesco zavrel svoju predajňu, bude mať nového majiteľa.   

Zvolenský developer Arkon oznámil, že transakcia by mala byť ukončená v najbližších týždňoch. O svojich zámeroch s nehnuteľnosťou chce spoločnosť podrobne informovať na konci leta.

Investor plánuje komplexnú rekonštrukciu obchodného domu a uisťuje, že bude rešpektovať pôvodný vzhľad budovy a podmienky vyplývajúce z pamiatkovej ochrany celej zóny. 

Arkon uvádza, že cieľom je optimálna skladba obchodných prevádzok a funkcií, ktorá vhodne doplní existujúcu ponuku služieb v centre Košíc. 

reklamná správa

„Naším zámerom je zachovať maloobchodnú funkciu, na ktorú boli obyvatelia aj návštevníci tejto časti mesta zvyknutí, ale nastaviť ju tak, aby spĺňala súčasné požiadavky na efektívne a príjemné nakupovanie,“ povedal  Matúš Dunaj, business development manager spoločnosti Arkon. 

Dodáva, že keďže budova je súčasťou mestskej pamiatkovej rezervácie, zámer od začiatku pripravujú v úzkej spolupráci s Krajským pamiatkovým úradom. 

Budova po dokončení v rokoch 1968 až 1994 niesla názov OD Prior, neskôr OD K-Mart. Pod názvom OD Tesco fungoval od roku 1996 až do apríla 2018. 

V poslednom období prešla rukami viacerých vlastníkov. Pôvodne ju odkúpila prešovská spoločnosť Medespol, neskôr ju získala popradská skupina Azor.

reklamná správa

Čítajte viac: rekonstrukcie

Kacejová
Zdieľať článok:

Absolventka masmediálnych štúdií na Univerzite P. J. Šafárika v Košiciach. Začínala ako redaktorka TV Levoča. Počas vysokej školy pôsobila v internátnom Študentskom rozhlase Košice a absolvovala stáž v The Slovak Spectator. V mediálnom dome KOŠICE:DNES zakotvila v redakcii spravodajstva. Venuje sa najmä občianskym problémom a kultúre. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím