30.01.17

Chorobnosť stále stúpa

Foto: Veronika Janušková

V Košickom kraji výrazne stúpa počet ochorení na akútne respiračné ochorenia. Okrem materských a základných škôl museli pre chrípku zatvoriť aj niektoré stredné školy. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach zaznamenal minulý týždeň až 12 357 chorých.

Chrípková epidémia vznikla už v predchádzajúcom týždni, keď v Košickom kraji zatvorili 16 škôl. Oproti 3. kalendárnemu týždňu však narástol počet chorých o takmer tritisíc pacientov, čo predstavuje vzostup chorobnosti v kraji o 21,5% .

Prípady chrípky a podobné zdravotné problémy zaznamenali u 1 131 ľudí. Komplikovaný priebeh choroby malo 200 osôb. K lekárovi ich priviedli aj zápaly prínosových dutín. Ťažšie prípady v prechádzajúcom týždni riešili aj v súvislosti so zápalom pľúc či uší. 

Pre chrípkové prázdniny zatvorili až 46 škôl v Košickom kraji. Najviac zatvorených bolo materských škôl - 28. Zatvoriť museli aj 12 základných a šesť stredných škôl. Najvyšší počet pacientov zaznamenali u detí do piatich rokov. Na území Košíc boli koncom minulého týždňa chrípkové prázdniny v ôsmich škôlkach. 

Zvýšený počet ochorení stúpal už od príchodu detí do škôl po vianočných prázdninách. Nakazených však  každým týždňom pribúda. 

Oľga Točiková
Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: skolstvo chripka

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím