16.09.19

Cyklista jednoznačným víťazom súťaže „Kto skôr?“

foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

Električka, autobus, automobil, cyklista a kolobežkár absolvovali v pondelok približne dvetisíc metrov dlhú trať od Spoločenského pavilónu na Námestie osloboditeľov. V rámci Európskeho týždňa mobility súťažili, kto príde do cieľa skôr. 

Cieľom súťaže pod názvom Kto skôr? je zistiť, ktorý dopravný prostriedok je najrýchlejší na preplnených cestách v našom meste.  

Víťazom amatér

Ako prvý vyšiel z tohto súboja cyklista s výsledným časom sedem minút deväť sekúnd. „Som amatér, i keď sa snažím jazdiť čo najviac na bicykli, pokiaľ mi to čas a počasie dovolia. Na začiatku som na priechode čakal na zelenú, takže električka mala menší náskok. Išiel som tempom, ktoré zvládne každý, nejazdil som žiadne preteky a dodržiaval som dopravné predpisy,“ povedal víťaz súťaže Martin Peterík. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Automobil posledný

Riaditeľ magistrátu Marcel Čop sa viezol v autobuse Dopravného podniku mesta Košice. Spolu so šoférom sledoval i vedľa jazdiacu električku, za ktorou napokon zaostali o viac ako minútu. „Dlhodobo riešime otázku prioritných bus pruhov. Jedna z alternatív je práve trasa Moldavská - Námestie osloboditeľov. Preto som si ju chcel sám aj vyskúšať. Na druhej strane električka má potenciál na to, aby bola nosným dopravným systémom v meste. Je na nás, aby sme tento veľký potenciál električkovej dopravy dlhodobo využívali,“ povedal Marcel Čop počas jazdy v  autobuse. Na štvrtom mieste skončila kolobežka, posledný prišiel do cieľa vodič auta, ktorý si musel najskôr nájsť a zaplatiť parkovacie miesto. 

Favoritom električka

Primátor Košíc sledoval priebeh súťaže z električky. „Išli sme krátku trať, asi päť zastávok, to znamená, čím dlhšiu trať absolvujeme v rámci súťaže, tým budú časové rozdiely markantnejšie. Pri jazde električky cez celé mesto, čo si chceme vyskúšať v budúcnosti, by električka mohla byť víťazom,“ povedal Jaroslav Polaček.

O rok chystá mesto počas Európskeho týždňa mobility zaujímavé zľavy. „Tým, ktorí majú časové lístky, avizujeme dopredu, že na budúci rok si budú môcť kúpiť počas Európskeho týždňa mobility zľavnené mesačné, alebo iné časové lístky,“ dodal po vyhlásení výsledkov Jaroslav Polaček.   

reklamná správa

Elektronická peňaženka za euro
Dopravný podnik mesta Košice pripravil pre cestujúcich počas Európskeho týždňa mobility niekoľko noviniek. Jednou z nich je predaj elektronickej peňaženky, ktorú si môžu obyvatelia zakúpiť za jedno euro. 

Foto: Veronika Janušková

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím