tip od čitateľa
18.05.18

Cyklochodník na Komenského zahradili kontajnermi

foto: Veronika Janušková

Cyklochodníkov nie je v Košiciach veľa. Ak sa na nich objavia prekážky, priaznivci dvoch kolies to okamžite kritizujú.  

Na takúto situáciu na Komenského ulici upozornil denník KOŠICE:DNES cyklista Peter. Opísal, že dva kontajnery na komunálny odpad firmy KOSIT stáli celé roky na krajnici cesty.

„Po rekonštrukcii električkových koľají ich z miesta, kde nikdy nikomu neprekážali, presunuli priamo na časť chodníka určenú pre cyklistov. Kde ostal zdravý rozum?“ pýta sa nahnevaný.

reklamná správa

Spoločnosť KOSIT reagovala, že súhlasí s tým, že kontajnery by nemali blokovať chodník pre cyklistov. Tvrdí, že presunúť ich na nové stanovište môže až po odsúhlasení mestskou časťou. 

„Vzhľadom na situáciu v centre mesta bude náročné nájsť vhodnejšiu lokalitu. Vrátiť ich na pôvodné miesto nemôžeme, pretože tam medzitým vznikli vyznačené parkovacie miesta,“ povedala hovorkyňa KOSIT-u Silvia Karolyiová.

Na Komenského ulici celé mesiace zavadzali cyklistom tieto kontajnery. foto: Veronika Janušková
Na Komenského ulici celé mesiace zavadzali cyklistom tieto kontajnery. foto: Veronika Janušková

Starosta našiel miesto  

Starosta Starého Mesta Ľubomír Grega (nezávislý) sa včera po otázkach denníka KOŠICE:DNES išiel pozrieť priamo na miesto. 

„Umiestnenie kontajnerov na cyklochodník je, samozrejme, neprípustné. Hneď som volal KOSIT a navrhol som im nové miesto na ceste blízko vjazdu do dvora, kde ešte nie sú označené parkovacie miesta,“ povedal. 

Popoludní pracovníci KOSIT-u kontajnery presunuli na miesto, ktoré určil starosta. 

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím