23.05.17

Do Košíc mieri jeden z najväčších výrobcov pneumatík v Ázii

Foto: Shutterstock

Jeden z najväčších výrobcov pneumatík v Ázii spoločnosť LingLong Tires uvažuje, že postaví svoj závod v priemyselnom parku v okolí Košíc. V hre sú aj lokality v Poľsku, Maďarsku a v Čechách. Spoločnosť LingLong patrí medzi lídrov vo vývoji a výrobe pneumatík, vyrábajú aj renomované značky, na ktorých jazdíme v Európe. 

Radek Grill je predajcom pneumatík v Čechách a s firmou LingLong obchoduje.  „Na jednom z obchodných stretnutí, kde uvažovali o investícii v Európe a mali namierené na Balkán, som im ponúkol lokality na území bývalého Československa.“ Hovorí Grill.  

Spoločnosť LingLong patrí v súčasnosti patrí medzi 15 najväčších výrobcov pneumatík na svete. „ Majú tri veľké továrne v Číne a jednu v Thajsku. S plánovaným vstupom na európsky trh chcú postaviť závod aj v strednej Európe, kde majú vybratých niekoľko hlavných lokalít, ktoré spĺňajú podmienku - je tam dobrá a relatívne dostupná pracovná sila a je logisticky dostupná do západnej Európy," dopĺňa Grill.

Košice ako najlepšie

Zástupcovia a majitelia spoločnosti boli na východe Slovenska minulý týždeň. Pozreli si vybrané lokality, diskutovali s partnermi. „Dostali sme ponuku na viacero lokalít, doporučil som, aby sme postupovali vyraďovacou metódou a pozreli sa najprv oblasti, ktoré sú v blízkosti veľkých miest, kde sa očakáva, že tam bude dostatok pracovnej sily.  Košice z toho momentálne vychádzajú ako najlepšie. Zaoberáme sa lokalitou, ktorá je v okruhu 15 km od Košíc,“ vysvetľuje Grill, konkrétnu zatiaľ prezradiť nechcel.  

Spoločnosť LingLong plánuje v prvej fáze zamestnať 1 000 ľudí, do piatich rokov od spustenia ďalších 500. Kde bude fabrika stáť, by sa malo rozhodnúť do niekoľkých mesiacov, pretože s výrobou chce investor začať najneskôr o tri a pol roka. 

(MS)

Čítajte viac: zamestnanie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím