20.07.20

Do Košíc sa opäť lieta aj z Veľkej Británie

foto: Letisko Košice

Po vyše štyroch mesiacoch sa do Košíc vracajú pravidelné lety z Veľkej Británie. Na základe rozhodnutia kompetentných slovenských úradov je od 20. júla Veľká Británia zaradená na zoznam menej rizikových krajín z pohľadu šírenia nového koronavírusu. Týmto rozhodnutím sú umožnené priame lety z Veľkej Británie na Slovensko a späť s účinnosťou od pondelka (20. 7.).

Letisko Košice zaznamenalo okamžitú reakciu svojich leteckých partnerov na toto rozhodnutie. Letecká spoločnosť Wizz Air obnovila pravidelnú linku z letiska Londýn - Luton do Košíc doslova hneď ako to bolo možné. Jej Airbus A321 odletel z Lutonu v prvom možnom čase v pondelok 20. júla o 05.55 ráno s takmer 200 cestujúcimi. V Košiciach lietadlo pristálo niečo po 9.00 ráno a odletelo naspäť s vyše 50 cestujúcimi.

Táto linka bude počas mesiaca júl v uvedených časoch prevádzkovaná trikrát týždenne, a to každý pondelok, štvrtok a nedeľu. 

Ryanair otvára z Košíc ďalšie letecké spojenie

Viac k téme

26.06.20
Ryanair otvára z Košíc ďalšie letecké spojenie

Ryanair lieta na nové londýnske letisko

Rovnako rýchlo zareagovala na vývoj udalostí aj spoločnosť Ryanair, ktorá navyše pridáva na zoznam destinácií dostupných z Košíc úplne nové letisko, a to Londýn Stansted. Prvý let Ryanairu na tejto linke je naplánovaný na dnes večer (20. 7.). Na letisko Londýn Stansted, ktoré je z pohľadu objemu vybavených cestujúcich tretím najväčším londýnskym letiskom mal Ryanair pôvodne lietať z Košíc už od 2. apríla 2020. Pandémia však tieto plány posunula o vyše 3 mesiace. 

Lietať sa bude 2-krát týždenne, a to vždy v pondelok a v piatok až do konca platnosti letného letového poriadku. Následne od 25. októbra dopravca plánuje zvýšiť kapacitu na tri lety týždenne. 

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac
 

Štvormesačná pauza

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice uviedol: „Náš letový poriadok sa od dnešného dňa opäť o niečo viac podobá na ten, ktorý bol platný pred vypuknutím pandémie. Tešíme sa, že najmä početná komunita Slovákov žijúcich navBritských ostrovoch to teraz bude mať na východné Slovensko výrazne bližšie vďaka letom spoločností Wizz Air a Ryanair. Sme preto veľmi radi, že po vyše 4-mesačnej pauze môžeme na letisku Košice vybavovať aj cestujúcich letiacich na linkách z/do Veľkej Británie a byť tak súčasťou postupného „oživenia“ leteckej dopravy.“

Po tom, ako došlo k uvoľneniu opatrení prijatých na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19, už do Košíc lietajú České Aerolínie a Austrian Airlines. Obnovenie ostatných leteckých spojení závisí od rozhodnutia jednotlivých leteckých spoločností, ako aj od rozhodnutia vlády SR.

Zaujalo vás niečo vo vašom okolí? Napíšte nám na tipy@kosicednes.sk


reklamná správa

Vodári si zaslúžia naše poďakovanie

Časy koronakrízy priniesli aj nové typy hrdinov, ku ktorým bezpochyby patria i vodári.

Zistite viac

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím