04.09.19

Dodávka zdemolovala studničku na Hlavnej

foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ

Dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš platí po celé tisícročia, no že dvakrát do tej istej studne nenarazíš už určite nie. Biela dodávka v stredu pred deviatou hodinou úplne zdemolovala studničku na konci potôčika, tečúcim Hlavnou ulicou.

Stalo sa to počas rozvozu tovaru, ktorý posádky dodávkových vozidiel musia stihnúť do 9. hodiny. S časovým stresom narastá i nepozornosť vodičov, ako tomu bolo aj v tomto prípade. 

reklamná správa

Škodová udalosť

Po náraze zostalo rozbité obloženie studne i poškodená ochranná mreža. Miesto nehody zdokumentovala dopravná polícia. 

„Keďže nedošlo k zraneniu osôb, vodič nebol pod vplyvom alkoholu a výška škody nepresiahla 3 990 eur, polícia vyhodnotila haváriu ako škodovú udalosť,“ uviedla Lenka Ivanová hovorkyňa KR Policajného zboru v Košiciach.

Omar by druhýkrát nekopal

Podobná situácia sa stala koncom júla minulého roku, keď do historickej studne blízko súsošia Immaculata vrazil vodič, ktorý z miesta činu odišiel. Polícia ho vďaka pozornosti svedka, ktorý si zapísal evidenčné číslo auta napokon vypátrala. Turecký šľachtic Omar, by kopanie studne pre krásnu Fatimu na Trenčianskom hrade po podobnej skúsenosti s najväčšou pravdepodobnosťou vzdal.


Foto: Veronika Janušková

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím