31.07.17

DPMK láka vodičov autobusov náborovým príspevkom

Foto: Veronika Janušková

Kritickú situáciu s nedostatkom vodičov autobusov, ktorá spôsobuje dennodenne nevypravenie spojov MHD, sa vo firme snažia riešiť.

Najnovším počinom vedenia Dopravného podniku mesta Košice je náborový príspevok. “Záujemcov o profesiu vodiča autobusu MHD, ale aj vodičov, ktorí sú v DPMK už zamestnaní sme sa rozhodli motivovať náborovým alebo stabilizačným príspevkom vo výške 1 500 eur. Prvú splátku vodič dostane po odpracovaní jedného roka.  Podmienkou na získanie celého príspevku je odpracovanie piatich rokov v podniku,” informovala nás hovorkyňa košických dopravcov Michaela Karaffová.

Okrem finančného príspevku ponúkajú v Košiciach záujemcom o prácu vodiča autobusu rozšírenie vodičského oprávnenia skupiny C na skupinu D vo vlastnom stredisku autoškoly, ak podpíše zmluvu na 5 rokov.

(FER)
Foto: Veronika Janušková

Čítajte viac: dpmk

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím