04.06.18

DPMK plánuje modernizáciu dopravného dispečingu

Foto: Veronika Janušková

 AKTUALIZOVANÉ 

Modernizáciu dopravného dispečingu pripravuje Dopravný podnik mesta Košice. Peniaze chce získať z eurofondov, zo štátneho rozpočtu a použije aj vlastné zdroje.

Vyhodnotenie súťažných ponúk by malo prebiehať v týchto dňoch, zatiaľ nie je známy počet uchádzačov. Dopravný podnik stanovil sumu na modernizáciu vo výške viac ako 385-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty. Pri výbere úspešného uchádzača bude rozhodovať najnižšia cena.

„Malo by dôjsť k zlepšeniu riadenia dopravy a tým aj jej spoľahlivosti. V tejto etape by malo dôjsť k ďalšiemu rozšíreniu kamerového systému, modernizácii technických prostriedkov pre riadenie systémov mestskej hromadnej dopravy a zároveň možnosti informovať cestujúcich o polohách vozidiel na linkách,“ informovala Michaela Karaffová, hovorkyňa dopravného podniku.

reklamná správa

PRIAMO Z FARMY ZEMPLÍNSKE JASTRABIE

Paradajky, zemiaky či zdravá farmárska kapusta. Slovenská zelenina exkluzívne v potravinách KLAS.

Zistite viac

Súčasťou modernizácie je dodanie počítačov, videosystému, prístrojov na videozáznam, ale aj softvérové balíky či informačný systém. Cieľom je vybaviť pracoviská dispečerov tak, aby boli schopní za pomoci technických prostriedkov plniť svoje úlohy efektívne a rýchlo. Predpokladaný termín ukončenia projektu modernizácie dopravného dispečingu je február 2019.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím