11.01.18

Dve závažné nehody takmer naraz

Foto: Veronika Janušková

Dnešný podvečer v Košiciach veru vodičom neprial. Po piatej sa stali v meste dve závažné nehody.

Najprv na Postupimskej ulici na Sídlisku Dargovských hrdinov zrazil vodič auta značky BMW so zahraničným evidenčným číslom zrazil asi 51-ročného chodca. Stalo sa to priamo na priechode pre chodcov. Podľa slov hovorcu košických záchranárov Igora Krupu utrpel zrazený chodec zranenia dolnej končatiny, hlavy. Bol pod vplyvom alkoholu, ale pri vedomí a záchranári ho previezli na ošetrenie do nemocnice.

Len o niekoľko minút neskôr sa na križovatke ulíc Havlíčkova a Hurbanova zrazila Toyota Versa s Opelom Corsa. Celá scéna havárie a najmä Toyota prevrátená na bok vyzerali naozaj hrozivo. „Podľa prvotných informácií vyletel vodič cez rozbité čelné sklo z auta,“ povedal nám okresný riaditeľ košických hasičov Tomáš Berzetei. Konečný rezultát však napokon vyznel priaznivejšie ako pri nehode na Furči. Podľa slov očitých svedkov aj hasičov na mieste sa nikto z účastníkov nehody vážnejšie nezranil.
Všetky okolnosti vrátane zavinenia obidvoch nehôd vyšetruje polícia.

Fotogaléria: Veronika Janušková

Čítajte viac: dopravna nehoda

Ferko
Zdieľať článok:

Má viac ako 21-ročnú novinársku prax. Pracoval v denníku Korzo, Košickom večerníku, týždenníku Markíza, aj denníku Plus 1 deň. Od roku 2014 sa venuje košickým aktualitám a krimi správam ako redaktor KOŠICE:DNES.

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím