30.01.19

EEI: Z Košíc chceme odísť. Ale nie hneď

foto: Veronika Janušková

AKTUALIZOVANÉ 

Sme rozhodnutí z Košíc odísť a neprevádzkovať parkovací systém v tomto meste, vyhlásila dnes EEI na tlačovej besede v Bratislave.

Firma so sídlom v Bratislave ale ukončenie činnosti podmieňuje „korektným“ ukončením zmluvy. Tým myslí nielen odpredaj parkovacej infraštruktúry, ktorú vybudovala na mestských parkoviskách, ale aj kompenzáciu zisku, ktorý by dosiahla, ak by 
v podnikaní pokračovala. 

„Chceme odísť z Košíc, ani predchádzajúce, ani súčasné vedenie mesta nedoceňuje to, aké možnosti má náš komplexný parkovací systém, s takýmto ľuďmi nechceme spolupracovať,“ povedal hovorca EEI Peter Hollý.

Firma je preto ochotná s mestom ďalej rokovať o mimosúdnom vyrovnaní a predčasnom ukončení zmluvy na nájom parkovísk mesta z roku 2012. Kontrakt bola uzavretý za primátora Richarda Rašiho (Smer) na obdobie do roku 2022.

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Advokát: Zmarili podnikanie 

Podľa Andreja Leontieva z advokátskej kancelárie, ktorá zastupuje EEI, vybudované parkovacie miesta, parkovacie automaty a ďalšiu infraštruktúru by malo mesto odkúpiť za hodnotu stanovenú znalcom. S týmto postupom by mesto súhlasilo, vyhlásil už viackrát primátor Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK, Nova, OKS, Spolu, Progresívne Slovensko). 
Leontiev ale hovorí aj o nároku EEI na finančnú náhradu za zmarenie podnikateľského plánu. Polaček tvrdí, že nevidí dôvod, pre ktorý by mesto malo odškodňovať firmu za ukončenie podnikania.

Parkovacia spoločnosť dnes znova odkazovala na neodkladné opatrenie bratislavského súdu z októbra 2018. Podľa neho jej samospráva nemá brániť 
v prevádzkovaní verejných parkovísk a vyberaní parkovného.

reklamná správa

Vodári si zaslúžia naše poďakovanie

Časy koronakrízy priniesli aj nové typy hrdinov, ku ktorým bezpochyby patria i vodári.

Zistite viac

Tlačia cez exekútora 

Splnenia tejto povinnosti sa EEI v súčasnosti domáha aj cez exekútora. Mesto sa naopak odvoláva na septembrovú novelu všeobecne záväzného nariadenia, podľa ktorej je výlučným správcom parkovísk, a avizuje, že podá návrh na zastavenie exekúcie.
„Naša spoločnosťˇ rešpektuje uvedené súdne rozhodnutia. Preto povinnosti, ktoré pre EEI vyplývajú z platnej nájomnej zmluvy, budeme riadne naďalej plniť. To znamená, kým nedôjde k jej zrušeniu, naše stanovisko sa nemení,“ odpovedal Hollý denníku KOŠICE:DNES na otázku, prečo trvajú na plnení neodkladného opatrenia, keď už nechcú podnikať v Košiciach.

Ešte za viceprimátora Martina Petruška (Smer) EEI žiadala za predčasné ukončenie zmluvy okolo sedem milión eur, čo mesto odmietlo ako neprijateľné.  

(ROK, TASR)

V parkovacom dome budú novinári?
Denník KOŠICE:DNES získal informáciu, že firma EEI mala so Slovenským zväzom ľadového hokeja uzavrieť zmluvu. Podľa nej by v parkovacom dome pri Steel aréne malo byť počas budúcoročných majstrovstiev sveta tlačové centrum. Proti tomu má vraj výhrady mesto Košice. Michaela Grendelová z organizačného tímu nám povedala, že rokovania všetkých zainteresovaných strán stále prebiehajú. Firma EEI sľúbila stanovisko v priebehu štvrtka. V rovnaký deň sa dozvieme podľa slov šéfa komunikačného odboru magistrátu Mariána Kizeka aj postoj vedenia mesta k spomínanej téme. (FER)

 

Čítajte aj: 

 

reklamná správa

Čítajte viac: eei parkovanie

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím