13.07.18

EEI už nemá k dispozícii mestských policajtov

foto: Veronika Janušková

Na webovej stránke mesta sa včera objavila dohoda o zrušení dohody mesta a parkovacej spoločnosti EEI o podmienkach spolupráce v súvislosti s prevádzkovaním parkovísk.

Zrušená je dohoda ešte z roku 2012 a aj jej dodatok z roku 2017. Mesto sa v nej zaviazalo, že parkovacej spoločnosti poskytne dvoch mestských policajtov, ktorí budú od pondelka do piatka osem hodín denne výhradne kontrolovať platenie parkovného v platenej zóne a riešiť priestupky s tým spojené. Okrem toho podľa dohody poskytne mesto aj odťahovacie vozidlo na zabezpečenie výkonu pracovnej činnosti spomínaných mestských policajtov.

reklamná správa

Kombinácie chutí v jednej porcii!

Jedinečné Bento Boxy nájdete iba v Koshi Sushi na Dominikánskom námestí 9.

Zistite viac

Skutočnosť, že dvaja mestskí policajti boli výhradne k dispozícii súkromnej spoločnosti, sa už niekoľkokrát stretla s kritikou verejnosti aj opozičných poslancov mestského zastupiteľstva. Ako na jeden z nedostatkov na to poukázali pri kontrole v roku 2016 aj pracovníci Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). Protokol z tejto kontroly mesto neúspešne napadlo na súde. Preto sme sa na magistráte opýtali na dôvod zrušenia dohody, ktorú mesto šesť rokov rešpektovalo.

Aj takto mestskí policajti asistovali súkromnej firme. foto: veja
Aj takto mestskí policajti asistovali súkromnej firme. foto: veja

Parkovné kontrolujú ďalej

„Dôvodom zrušenia dohody je plnenie opatrenia prijatého na odstránenie kontrolou zistených nedostatkov, ktoré boli uvedené v protokole NKÚ zverejneného na webovej stránke mesta,“ odpovedal nám šéf komunikačného referátu magistrátu Jozef Marko.

Podľa jeho slov to však neznamená, že mestská polícia od konca júna, kedy začalo platiť zrušenie spomínanej dohody, vôbec nekontroluje platenie parkovného na parkoviskách, ktoré má stále EEI v nájme. Robia to však v rámci plnenia svojich bežných úloh.

reklamná správa

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím