14.06.18

Električkou až k letisku

foto: Veronika Janušková

Memorandum o spolupráci, ktorá má zlepšiť infraštruktúru v priemyselnom parku Pereš, plánuje podpísať radnica so spoločnosťou MH Invest II. 

Jediným vlastníkom MH Invest II je ministerstvo hospodárstva. Podľa memoranda ako investor pripravuje realizáciu projektu.  Pozostáva z vybudovania cestnej komunikácie s napojením na komunikáciu R2, teda cesty medzi Košicami smerom na Moldavu nad Bodvou, ako aj električkovej trate.

reklamná správa

Mesto by podľa memoranda malo zabezpečiť správu električkovej trate prostredníctvom dopravného podniku. Trať by mala byť jednokoľajná, neskôr by mohla byť dvojkoľajová. Zároveň by mala vzniknúť aj cyklotrasa. Náklady na tento zámer zatiaľ žiadna zo strán nezverejnila. 

V priemyselnom parku doteraz pracovalo viac ako tritisíc ľudí, po otvorení nového závodu sa ich počet rozšíri o ďalších približne  1 100.

V priemyselnom parku spustí závod spoločnosť Minebea. Foto: veja
V priemyselnom parku spustí závod spoločnosť Minebea. Foto: veja

 

Hakl
Zdieľať článok:

V novinách pracuje od roku 1998. Pôsobil vo viacerých redakciách, napríklad v Košickom večerníku, Košickom denníku a v celoslovenskom denníku Nový Čas. V redakcii KOŠICE:DNES sa zaoberá komunálnou politikou. 

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím