27.09.18

Električky prídu na Štúrovu do niekoľkých dní

foto: Veronika Janušková

Modernizácia posledného úseku električkovej trate v rámci stavby MET je hotová už od konca augusta. Električky po nej však zatiaľ stále nejazdia. So spustením električkovej dopravy sa čaká na kolaudáciu.

Ako na zasadaní mestského zastupiteľstva informoval viceprimátor Martin Petruško, mesto a zhotoviteľská spoločnosť Eurovia SK poslali návrh na vydanie kolaudačného rozhodnutia a potrebnú dokumentáciu na špeciálny stavebný úrad pre stavby mestských dráh Košického samosprávneho kraja (KSK) ešte 26. augusta. O mesiac neskôr, v stredu 26. septembra, prebehlo kolaudačné konanie. 

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Opäť po starom

Košická župa dnes informovala, že kolaudácia prebehla úspešne a už nič nebráni tomu, aby aj posledný vynovený úsek odovzdali do užívania. „Špeciálny stavebný úrad pre mestské dráhy na základe výsledkov kolaudačného konania vydá kolaudačné rozhodnutie na predmetnú stavbu,“ informovala hovorkyňa Anna Činčárová. 
Podľa kuloárnych informácií by sa električky mali konečne definitívne vrátiť na kompletne celú sieť koľajníc buď v sobotu, alebo v utorok. Reálnejšie vyzerá utorkový termín, kedy by už mali fungovať všetky linky, na ktoré boli Košičania desaťročia zvyknutí. 

reklamná správa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím