28.09.18

Električky sa vrátia na Moldavskú

foto: Veronika Janušková

Košický samosprávny kraj (KSK) ako príslušný špeciálny stavebný úrad pre stavby mestských dráh v piatok vydal kolaudačné rozhodnutie na ďalšiu etapu modernizácie električkových tratí v Košiciach. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Činčárová.    

Ústne kolaudačné konanie na posledný úsek električkovej trate v rámci stavby MET prebehlo v stredu 26. septembra. Žiadateľ - mesto Košice doložil všetky dokumenty potrebné na vydanie kolaudačného rozhodnutia. Ide o úsek trate Krajský súd - kruhový objazd Moldavská a kruhovú križovatku Moldavská. „Košický samosprávny kraj v priebehu dvoch dní vydal kolaudačné rozhodnutie, čo pri tak zložitých stavbách nie je obvyklé. Chceli sme vyjsť v ústrety všetkým Košičanom, aby mestská hromadná doprava premávala po zrekonštruovaných tratiach tak, ako sú na ňu zvyknutí,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.    

reklamná správa

AKCIA NA TENTO TÝŽDEŇ V POTRAVINÁCH KLAS

Výhodnými ponukami sme tento týždeň opäť nešetrili! Pozrite si celú našu akciovú ponuku.

Zistite viac

Po úspešnom doručení kolaudačného rozhodnutia účastníkom konania už podľa Úradu KSK nič nebráni tomu, aby sa električky vrátili na Moldavskú a Štúrovu ulicu. Podľa informácie z magistrátu mesta, Dopravný podnik mesta Košice ako správca tratí musí po kolaudačnom rozhodnutí vyhotoviť a rozmiestniť po meste nové cestovné poriadky, čo môže trvať dva až tri dni.    

(TASR, JH)

Električky prídu na Štúrovu do niekoľkých dní

Viac k téme

27.09.18
Električky prídu na Štúrovu do niekoľkých dní

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím