01.06.18

Festival Zlatý žobrák zavíta aj do regiónov

foto: Iveta Vaculová

Medzinárodný festival lokálnych televízií Zlatý žobrák napíše tohto roku už svoju 24. kapitolu. Jediný festival svojho druhu v Európe ponúkne bohatý program, a to nielen v Košiciach.

Okrem krajskej metropoly si festivalové premietanie môžu pozrieť aj diváci v Michalovciach, Rožňave a Spišskej Novej Vsi.

reklamná správa

NEPLAŤ ZA DONÁŠKU!

Špičková vietnamská kuchyňa priamo k Vašim dverám.

Zistite viac

Prihlásených je 200 filmov od autorov z 50 krajín sveta, najvzdialenejšími sú Čína a India, informovali organizátori. „Vo filmoch jednoznačne prevažuje téma ľudských osudov a problémov ľudí. Nie sú to filmy, ktoré môžeme bežne vidieť v kinách, svojím spôsobom sú unikátne,“ uviedla riaditeľka festivalu Eva Děkanovská. O víťazných filmoch rozhodne medzinárodná porota v prvých dňoch festivalu.

Sošku Zlatého žobráka minulý rok získal aj srbský film  Strokes (Vesluj). foto: Iveta Vaculová
Sošku Zlatého žobráka minulý rok získal aj srbský film Strokes (Vesluj). foto: Iveta Vaculová

Premietania budú v stredu 6. júna od 14. hodiny, vo štvrtok, piatok a sobotu (7. až 9. júna) od 9. hodiny. Vstup na jednotlivé premietania je voľný. Program vyvrcholí v posledný deň festivalu oceňovaním najlepších filmov v košickej Historickej radnici.

reklamná správa

Súčasťou festivalu budú aj sprievodné kultúrne podujatia. Už tretíkrát po sebe organizátori zaradili do programu aj kuriózne premietanie v Ústave pre výkon väzby a v Ústave na výkon trestu odňatia slobody na Floriánskej ulici v Košiciach.

(TASR)

Čítajte viac: festivaly media

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím