01.06.18

Festival Zlatý žobrák zavíta aj do regiónov

foto: Iveta Vaculová

Medzinárodný festival lokálnych televízií Zlatý žobrák napíše tohto roku už svoju 24. kapitolu. Jediný festival svojho druhu v Európe ponúkne bohatý program, a to nielen v Košiciach.

Okrem krajskej metropoly si festivalové premietanie môžu pozrieť aj diváci v Michalovciach, Rožňave a Spišskej Novej Vsi.

reklamná správa

AUTOVALAS - DOBRÁ VOĽBA!

AUTOVALAS - Tvoja KIA v Košiciach ponúka modely SUV plné luxusu a priestoru.

Zistite viac

Prihlásených je 200 filmov od autorov z 50 krajín sveta, najvzdialenejšími sú Čína a India, informovali organizátori. „Vo filmoch jednoznačne prevažuje téma ľudských osudov a problémov ľudí. Nie sú to filmy, ktoré môžeme bežne vidieť v kinách, svojím spôsobom sú unikátne,“ uviedla riaditeľka festivalu Eva Děkanovská. O víťazných filmoch rozhodne medzinárodná porota v prvých dňoch festivalu.

Sošku Zlatého žobráka minulý rok získal aj srbský film  Strokes (Vesluj). foto: Iveta Vaculová
Sošku Zlatého žobráka minulý rok získal aj srbský film Strokes (Vesluj). foto: Iveta Vaculová

Premietania budú v stredu 6. júna od 14. hodiny, vo štvrtok, piatok a sobotu (7. až 9. júna) od 9. hodiny. Vstup na jednotlivé premietania je voľný. Program vyvrcholí v posledný deň festivalu oceňovaním najlepších filmov v košickej Historickej radnici.

reklamná správa

OC Galéria oslavuje narodeniny, vy vyhrávate!

Vyhrajte úplne novú Škodu Scala

Zistite viac

Súčasťou festivalu budú aj sprievodné kultúrne podujatia. Už tretíkrát po sebe organizátori zaradili do programu aj kuriózne premietanie v Ústave pre výkon väzby a v Ústave na výkon trestu odňatia slobody na Floriánskej ulici v Košiciach.

(TASR)

Čítajte viac: festivaly media

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím