Fotogaléria: Zatvorené letisko aj prázdne nákupné centrá
V piatok ráno začali na celom Slovensku kvôli šíreniu koronavírusu platiť prísne mimoriadne opatrenia.
Zatvorené sú letiská, voľnočasové a športové centrá, lyžiarske strediská, wellness a hraničné priechody stráži polícia. Počas víkendov budú obmedzené aj obchodné centrá a otvorené v nich budú len potraviny, drogérie a lekárne. Boli sme sa pozrieť na to, ako tieto opatrenia vyzerajú v praxi. Mapovali sme situáciu na hraničnom priechode s Maďarskom aj priamo v Košiciach.
V piatok bolo počas dňa v nákupných centrách len minimum návštevníkov, obchody s potravinami ale núdzu o zákazníkov nemali. Aj keď budú potraviny otvorené tak ako obvykle, viacerí Košičania si prišli urobiť zásoby na niekoľko dní.
foto: Veronika Janušková
[ad][/ad]Odporúčané články
Do dvoch dobročinných zbierok na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach možno prispieť už len zopár dní. Ako univerzita informuje na svojom webe, jedna zo zbierok je určená pre neziskovú organizáciu Oáza – Nádej pre nový život.
Hlava štátu odovzdala najvyššie štátne vyznamenania pri príležitosti 33. výročia vzniku Slovenskej republiky.
Presná a včasná diagnostika zohráva v onkológii kľúčovú úlohu. Čím presnejšie dokážu lekári určiť rozsah ochorenia, tým cielenejšiu a účinnejšiu liečbu môžu pacientom navrhnúť. Aj preto Východoslovenský onkologický ústav (VOÚ) rozšíril svoje technologické vybavenie o moderný CT prístroj s duálnou energiou, ktorý predstavuje významný posun v oblasti onkologickej diagnostiky.