tip od čitateľa
14.08.19

Fotoglosa: Dlhý nos L. Pasteura

foto: mk

Klamať sa nemá a kto klame, tomu narastie dlhý nos, vravieval tatko Geppeto svojmu drevenému synčekovi Pinokiovi. Nebyť však dôvtipu a dlhého nosa drobca, nikdy by sa neboli zachránili z brucha veľryby. 

Určite však neklamal Louis Pasteur, významný francúzsky chemik, biológ a lekár, ktorého meno nesie aj košická univerzitná nemocnica. Dlhý nos mu predsa len narástol. Ťažko povedať, či sa príroda, ktorá tento fakt spôsobila, inšpirovala dielom Carla Collodihy z roku 1883. Jedno je však isté, „stará“ nemocnica na Rastislavovej by si podobizeň človeka, ktorého nosí vo svojom názve, mala viac vážiť.

reklamná správa

NAJČERSTVEJŠIE MÄSO A VÝROBKY V KOŠICIACH

Kvalitu mäsa garantuje náš vlastný bitúnok. Exkluzívne iba v potravinách KLAS.

Zistite viac

Čítajte viac: fotoglosa

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím