14.06.18

„Frajerina“ za 1 213 eur

foto: jm

Poriadnu nevôľu Košičanov vzbudilo pred troma týždňami video zachytávajúce jazdu BMW s košickým evidenčným číslom. Jeho vodič si to v popoludňajších hodinách šinul priamo po vynovenej električkovej trati na Terase. Dnes už vieme, koľko by mal za to zaplatiť. 

Po zverejnení videa šofér bavoráka Milan vysvetľoval, že ho na trať v podstate vytlačil na križovatke Triedy SNP a Bernolákovej ulice vodič auta idúceho vo vedľajšom pruhu. Polícia mu za to mohla dať maximálne 100-eurovú pokutu.

Obhliadal český dodávateľ

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK), ktorý má električkové trate v správe, okrem podania na políciu hneď avizoval, že bude od vodiča vyžadovať náhradu za škody na umelom trávniku. 

Poškodenie ohodnotili tí, ktorí trávnik na električkovú trať dodávali. „Česká dodávateľská firma vyčíslila škodu spôsobenú jazdou osobného motorového vozidla po zrenovovanej trati na sumu 1 213 eur. DPMK bude s vodičom, ktorý ju zavinil, rokovať o spôsobe úhrady nákladov na opravu,“ informovala nás hovorkyňa dopravcov Michaela Karaffová.

reklamná správa

Neprizvali ho

Samotný vodič nám niekoľko dní po incidente povedal, že trať peši prešiel a žiadne viditeľné poškodenie tam nenašiel. Sumou, ktorú bude zrejme musieť zaplatiť, bol podľa vlastných slov prekvapený. „Na obhliadku trate ma nikto neprizval. Dopravný podnik musí zdokladovať, že škoda je naozaj taká vysoká. Zatiaľ sa mi však nikto z podniku neozval, takže sa k tomu bližšie vyjadriť neviem,“ povedal nám včera šofér Milan.

Arogantný vodič BMW ničil  vynovenú električkovú trať na Terase

Viac k téme

25.05.18
Arogantný vodič BMW ničil vynovenú električkovú trať na Terase

Čítajte viac: doprava policia

Ferko
Zdieľať článok:

Newsletter

Prihláste sa na odber newslettra a odoberajte novinky z KOŠICE:DNES

Váš osobný údaj (e-mail) bude spracovaný podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislativy. Stlačením tlačidla dávate súhlas so spracovaním pre zasielanie našich e-mailových noviniek (nové články, reklamné správy) po dobu max. 5 rokov. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zrušiť cez tlačítko "odhlásiť sa z newslettra" v každom e-maile.

Diskusia

Používaním stránok KOŠICE:DNES.sk súhlasíte s používaním cookies, ktoré slúžia na zlepšenie kvality nášho obsahu.Viac info

súhlasím